Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, 29 sierpień 2016 17:57

Odsłonią pomnik w rocznicę wybuchu wojny

1 września, w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w Radomiu odsłonięty zostanie pomnik 72. Pułku Piechoty. Imię pułku oficjalnie otrzymają zaś szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Komentarz

poniedziałek, 29 sierpień 2016 17:28

W Orońsku przywitali jesień

W niedzielę w Orońsku odbył się Augustfest, czyli festiwal poświęcony niemieckiej kulturze. Centrum Rzeźby Polskiej zaprosiło na trzynaste już spotkanie w ramach cyklu „Niespodziewany początek jesieni”.

Komentarz

sobota, 27 sierpień 2016 15:55

SLD chce zalegalizowania leczniczej marihuany

Sojusz Lewicy Demokratycznej złożył w Sejmie petycję o zmianę ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tak, aby lecznicze substancje uzyskane z marihuany były w Polsce legalne.

Komentarz

sobota, 27 sierpień 2016 15:50

Radomianka konsulem w Maroku

Radomianka Magdalena Tusińska została konsulem w ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Maroku. Kontrakt potrwa 4 lata.

Komentarz

piątek, 26 sierpień 2016 14:47

Co nowego w radomskich szkołach?

Ponad 8 milionów złotych wydał magistrat na remonty i inne inwestycje w placówkach oświatowych. Łącznie takie zadania realizowane były w 20 placówkach. Większość prac już udało się zakończyć.

Komentarz

czwartek, 25 sierpień 2016 17:18

Zmiany w oświacie

W roku szkolnym 2015/ 2016 odbyło się 21 konkursów na dyrektorów szkół. Rozstrzygniętych zostało 14 z nich. 7 kandydatów wyznaczy osobiście prezydent Radosław Witkowski.

Komentarz

Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej zarzuca prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu, że ten niezgodnie z przepisami chciał zmienić skład organów doradczych radomskich placówek zdrowia.

Komentarz

poniedziałek, 22 sierpień 2016 18:00

Targi papryki w Słowikowie

Już po raz XVII odbyły się Ogólnopolskie Targi Papryki. Imprezę zorganizowano na terenie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie koło Przytyka.

Komentarz

Na terenie szpitala w Krychnowicach stanęło ponad 200 kolektorów słonecznych. Projekt został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego i Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Komentarz

Telefon zaufania Caritas Diecezji Radomskiej działa już od kilkunastu lat. Teraz Caritas do pomocy potrzebującym chce włączyć także seniorów po 60-tym roku życia. Chodzi o aktywizowanie osób starszych poprzez wolontariat

Komentarz

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej