Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
sobota, 13 czerwiec 2015 18:27

Groźny pożar w Szydłowcu

Groźny pożar w jednej z firm w Szydłowcu. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale pożar gasić musiało ponad 100 strażaków. Do tragicznego zdarznia doszo w piątek wieczorem.

Komentarz

sobota, 13 czerwiec 2015 18:17

Granitowe Tulipany dla najlepszych

Podcza uroczystej Gali Biznesu wręczono w piątek "Granitowe Tulipany". W ten sposób już po raz 19. uhonorowano najlepsze firmy, ich wyroby i inwestycje oraz instytucje, które wspierają rozwój przedsiębiorczości w regionie południowego Mazowsza.

Komentarz

Nadal barak porozumienia między Starostwem Powiatowym w Radomiu, a Urzędem Miejskim w sprawie finansowania Powiatowego Urzędu Pracy. Strony sporu deklarują, że takie porozumienie jest możliwe i może do niego dojść w przyszłym tygodniu.

Komentarz

czwartek, 11 czerwiec 2015 16:35

Targi Pracy w Pionkach

Kilkaset ofert pracy, kilkudziesięciu wystawców. W Hali Sportowej w Pionkach odbyły się XI Targi Pracy. I choć były możliwością do znalezienia zatrudnienia, to młodzi ludzie najczęściej zamiast jej efektywnie szukać, mówili o wyjeździe za granicę.

Komentarz

środa, 10 czerwiec 2015 16:08

W sierpniu otworzą tunel pod dworcem

W sierpniu tunel pod radomskim dworcem PKP zostanie ponownie otwarty – deklarują Polskie Linie Kolejowe. Przejście jest zamknięte od stycznia w związku z remontem peronów i modernizacją stacji.

środa, 10 czerwiec 2015 15:59

Wybierają ławników

Do 30 czerwca zgłaszać można kandydatów na ławników. Zgłoszenia przyjmowane są w Biurze Rady Miejskiej.

Komentarz

poniedziałek, 08 czerwiec 2015 17:09

Rycerze w Taczowie

Ponad 6 wieków temu Mikołaj Powała z Taczowa radził z królem Władysławem Jagiełłą jak pokonać krzyżaków. Do niewielkiej wsi pod Radomiem, skąd pochodził tak jak setki lat temu zjechali wielcy wojowie. Tym razem na festyn rycerski.

Komentarz

sobota, 06 czerwiec 2015 15:49

Pobiegli po marzenia

W szkole podstawowej nr 6 rozstrzygnięto cykliczny konkurs Prezentacje 2015. Dzieci z radomskich szkół przygotowywały prace plastyczne i literackie pod hasłem „Biegnijmy po marzenia”.

Komentarz

W długi czerwcowy weekend nad Jeziorem Kozienickim spotkali się młodzi wędkarze z całego kraju. Trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich.

Komentarz

czwartek, 04 czerwiec 2015 14:51

Boże Ciało

W kościele katolickim obchodzona jest dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tradycji ludowej nazywana potocznie Bożym Ciałem. Tego dnia wierni biorą udział w uroczystych procesjch.

Komentarz

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej