Dzisiaj jest: 30 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Już ponad 5 tys. wniosków na 500+. MOPS czynny w sobotę

piątek, 18 sierpień 2017 15:33
Dział: Wiadomości
Autor 

Już ponad 5 tysięcy wniosków o wypłatę świadczenia 500+ przyjął radomski MOPS. To ponad 1/4 wniosków, jakich urząd się spodziewa. Wnioski będzie można składać w urzędzie także w sobotę, 19 sierpnia.

 

Nie ma kolejek, przyjmowanie wniosków odbywa się sprawnie. - W tej chwili osoby, które przyjeżdżają rano wchodzą praktycznie od razu do stanowisk. Ktoś kto przyjedzie o godzinie siódmej dwadzieścia, o siódmej trzydzieści jest już obsłużony – mówi Krzysztof Gajewski, zastępca dyr. MOPS w Radomiu.

To dlatego radomski MOPS jest w mazowieckiej i krajowej czołówce ośrodków, które przyjęły już największą ilość dokumentów. - My na dzień dzisiejszy przyjęliśmy już ponad 5300 wniosków to jest proszę państwa ponad 25% wszystkich wniosków, które, jak się spodziewamy, zostaną złożone. Nie ma bardzo długich kolejek, nie ma awantur, nie ma związanej ze staniem w długich kolejkach nerwowości. Utworzyliśmy dodatkowe punkty, dodatkowe stanowiska, i to przyniosło efekt – mówi Krzysztof Gajewski.

MOPS wychodzi też naprzeciw osobom, które nie mogą złożyć wniosku w dzień powszedni. Jutro, w sobotę, czynne będą wszystkie stanowiska. - Zapraszamy jutro od godz. 7.30 do 15.30, będzie pełna obsada, czyli 13 stanowisk czeka na państwa, będzie można spokojnie złożyć wniosek. Przypominam, że mamy dużo czasu, ale wiele osób pyta o możliwość składania wniosków w dni wolne od pracy, i właśnie w tym celu, przez dwie soboty, czyli w dniu jutrzejszym i 9 września będziemy czynni – mówi Krzysztof Gajewski, zastępca dyrektora MOPS w Radomiu.

Od poniedziałku dodatkowo przez cztery tygodnie w trzech punktach w mieście, czyli w punktach przy ul. Królowej Jadwigi 5, Dzierzkowskiej 9 i przy ul Wyścigowej 16 wydłużone zostaną godziny pracy: w poniedziałki i środy do godziny 17.30. Jak tłumaczy Krzysztof Gajewski, właśnie w tych punktach jest największe zainteresowanie osób, które chcą złożyć dokumenty w godzinach popołudniowych.

Jednocześnie MOPS ponownie prosi, aby przychodzić z wypełnionymi wnioskami.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej