Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Andrzej Duda do rolników

czwartek, 21 maj 2015 16:41
Dział: Wiadomości
Autor 

List otwarty kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy do rolników i mieszkańców wsi zaprezentowali dziś parlamentarzyści tego ugrupowania. Zachęcali też do głosowania na swojego kandydata.

 

Radomscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości powołując się na list otwarty Andrzeja Dudy mówili o tym co zdaniem kandydata PiS jest najważniejsze dla polskiego rolnictwa. Wśród tematów poruszonych w liście znalazły się ochrona polskiej ziemi przed wykupem przez cudzoziemców i kapitał spekulacyjny oraz wyrównanie dopłat bezpośrednich z Unii Europejskie dla polskich rolników. Trzecim tematem i zarazem deklaracją ze strony kandydata jest ochrona rolników przed nadużyciami ze strony wielkich sieci handlowych i pośredników handlowych. - Zwracamy się tym listem do Polaków, a szczególnie do mieszkańców polskiej wsi o poparcie dla Andrzeja Dudy, dla dobrego kandydata, który będzie dbał o polską wieś, o polską ziemię, o dochody polskich rolników – mówi Marek Suski, poseł PiS. Posłowie PiS odnieśli się także od kontrkandydata Andrzeja Dudy z Platformy Obywatelskiej, czyli obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. – Mamy do czynienia z festiwalem obietnic pana Bronisława Komorowskiego, obecnego prezydenta, który od pięciu lat jest prezydentem i zainteresował się polską wsią dopiero przed drugą turą wyborów, kiedy przegrał pierwszą. Do tej pory polska wieś nie leżała w kręgu jego zainteresowania - mówi Marek Suski, poseł PiS. W liście rolników Andrzej Duda składa też przyrzeczenie, że jeśli zostanie prezydentem będzie przywiązywał najwyższą wagę do spraw wsi i jej mieszkańców.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Premier RP spotkał się z radomianami. Padło kilka obietnic

  Kontrakt na pół miliarda złotych dla Fabryki Broni na zakup karabinka „Grot”, około 300 milionów złotych na rozbudowę, modernizację i wydzielenia zakładu w Pionkach jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i przyśpieszenie budowy drogi ekspresowej S7 – takie obietnice złożył przebywając w piątek w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Wbrew oczekiwaniom premier na ogłosił nazwiska kandydata PiS na prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej