Dzisiaj jest: 30 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zmiany w Nowoczesnej. Wiceprzewodniczący „wykreślony”

czwartek, 10 sierpień 2017 16:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Wojciech Bernat nie jest już wiceprzewodniczącym, ani członkiem radomskiej Nowoczesnej. Został wykreślony. Oficjalnym powodem jest to, że nie płacił składek. Ale W. Bernat uważa, że został usunięty, bo krytykował działania Nowoczesnej.

 

Wojciech Bernat do niedawna był członkiem, a nawet wiceprzewodniczącym radomskiej Nowoczesnej. Od kilku miesięcy był nieco z boku, a od dziś już jest poza partią. Został usunięty z listy członków. - Dowiedziałem się o tym wszystkim w dosyć dziwnych okolicznościach. Informację przekazano mi o godzinie prawie 1 w nocy z 9 na 10 sierpnia, zatem okoliczności dziwne, przypominające raczej działania sądu kapturowego niż nowoczesnej, jakby to wynikało z nazwy, partii. Jako główny zarzut postawiono mi to, że nie płaciłem składek przez ponad 6 miesięcy i z tego tytułu wykreślono m,nie. Co nie jest zgodne ze stanem faktycznym, bo ostatnią składkę wpłaciłem w lutym. – mówi Wojciech Bernat.

Dlatego zdaniem Bernata sprawa składek to tylko pretekst. W rzeczywistości usunięty został za to, że krytykował niektóre działania partii, m.in. chęć przyjmowania imigrantów czy propozycję likwidacji programu 500+
To próba zamknięcia mi ust – mówi Wojciech Bernat. - Sądziłem, że jesteśmy partią w pełni demokratyczną. Okazało się , że działacze partii, którzy na ulicy wiecach wykrzykują hasła „wolność, równość, demokracja” za nic mają wolność słowa w ramach swojej struktury – mówi Wojciech Bernat.

Jak stwierdza w liście do radomskich redakcji Wojciech Bernat, pojmuje rozwój regionu w kategoriach wyższych niż 10 zł /m-c, czy zgłaszanie programu "chodnikowego". Sugeruje także, że w rzeczywistości Nowoczesna prowadzi bardziej działania PR, niż konkretne działania dla lokalnej społeczności.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej