Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Mieszkańcy ul. Lipskiej i Cisowej protestują

środa, 20 maj 2015 17:56
Dział: Wiadomości
Autor 

Przebudowa ulicy Młodzianowskiej ogranicza nam dojazd do domu, a dzieciom do szkoły - mówią mieszkańcy ulicy Lipskiej i protestują przeciwko budowie drogi z pominięciem ich potrzeb.

 

We wtorek protestujący spotkali się z przedstawicielami MZDiK, spółdzielni mieszkaniowej Ustronie i prezydentem miasta. Przebudowa ulicy Młodzianowskiej to inwestycja ważna i potrzebna w Radomiu. Ale to, co dla jednych jest korzystne, dla innych okazuje się kłopotem. - Panie prezydencie, my pana nie puścimy, jeśli pan z nami nie pójdzie na ulicę Cisową – mówi jedna z mieszkanek tej ulicy. Chodzi o mieszkańców ulic Lipskiej i Cisowej oraz dzieci z Zespołu Szkół nr 2 przy Lipskiej gdzie uczy się 310 uczniów z całego Radomia. Budowa nowej ulicy odcina im dojazd do bloków i do szkoły. Sprawę na poniedziałkowej sesji rady miejskiej poruszył poseł PiS Krzysztof Sońta. - Jest to ogromny problem, bo przy planowaniu ulicy Młodzianowskiej nie zadbano, konkretnie MZDiK nie zadbał o to, żeby zbudować drogę dojazdową do szkoły, i żeby zbudować drogę dojazdową do bloków - mówi Krzysztof Sońta, poseł PiS. Według obecnych podczas dzisiejszego spotkania przedstawicieli MZDiK przebudowę ulicy Młodzianowskiej poprzedziły konsultacje społeczne i wtedy nikt nie zgłaszał zastrzeżeń. – Projekt był udostępniany do wglądu dawno temu, w 2011 roku - mówi przedstawiciel MZDiK – Jacek Podsiadło zastępca dyrektora MZDiK w Radomiu. Ale przedstawiciel spółdzielni Ustronie twierdzi, że w 2012 roku interweniowano w MZDiK, żeby w projekcie trasy uwzględnić potrzeby mieszkańców i zaplanować dwa zjazdy z ulicy Młodzianowskiej, czyli na ulicę Lipską i Cisową. - Niestety te wnioski nie zostały uwzględnione. Były także protesty mieszkańców. Popieraliśmy te protesty – mówi Piotr Skoczylas, prezes spółdzielni mieszkaniowej Ustronie. Cała sprawa budzi oburzenie mieszkańców także teraz. Krytykują odpowiedzialnych za projekt i realizację inwestycji. – Jeżeli ktoś projektuje, to powinien być człowiekiem i wczuć się w sytuację innego człowieka. To jakich wy macie projektantów, że projektant robi drogę, która prawie wjeżdża do mieszkania człowieka – mówi mieszkanka Prędocinka. Konflikt łagodził obecny na spotkaniu prezydent Radomia Radosław Witkowski, który zapowiedział, kolejne wspólne spotkanie z przedstawicielami MZDiK i mieszkańcami, na którym mają pojawić się propozycje rozwiązania problemu. – Problem jest do rozwiązania, tylko musimy przyjąć odpowiedni harmonogram i ustalić co możemy zrobić – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Spotkanie, które ma przynieść rozwiązanie problemu dojazdu mieszkańców do bloków przy ulicach Lipskiej i Cisowej i uczniów do szkoły nr 2 ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej