Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Plan ARP na Radom: 50 mln na inwestycje, 500 miejsc pracy

środa, 02 sierpień 2017 15:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Władze Agencji Rozwoju Przemysłu w towarzystwie parlamentarzystów PiS zapowiedziały dziś inwestycje w Radomiu. Będzie remont hali „Łucznika”, wykup gruntów pod inwestycje i budowa nowej hali. To wszystko ma dać nawet 500 miejsc pracy – deklarują politycy.

 

Konferencja parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości i członków zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu odbyła się na terenie radomskiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Oczywiście, miejsce wybrano nieprzypadkowo. Władze ARP poinformowały o swoim planie na Radom. Kluczowe w tym planie jest 50 milionów złotych, które Agencja Rozwoju Przemysłu chce przeznaczyć na inwestycje. - Hala po dawnym zakładzie „Łucznik” zostanie gruntownie zmodernizowana, co spowoduje zwiększenie możliwości pełnego wynajmu, ale też lepszego funkcjonowania działających już inwestorów – twierdzi Marcin Chludziński, prezes zarządu ARP.

Agencja chce także kupić grunty pod inwestycje na Wośnikach i wybudować nową halę. Także na Wośnikach. Władze ARP podkreślały, że plan na Radom to m.in. efekt zabiegów parlamentarzystów PiS-u, stąd obecność polityków na konferencji. - Mogę powiedzieć, że jesteśmy po słowie z kilkoma dużymi inwestorami, ale ich podstawowy warunek jest taki, że muszą być uzbrojone działki – informuje Adam Bielan, wicemarszałek Senatu RP.

Plan na Radom ma przynieść realne inwestycje i realne, nowe miejsca pracy. Politycy mówią o kilkuset nowych etatach. - Liczymy, że może to być nawet ok. 500 nowych miejsc pracy co, biorąc pod uwagę wysokie bezrobocie w Radomiu, jest niezwykle ważne – dodaje Marek Suski, poseł PiS.

A wspomniane 50 milionów złotych ma być pierwszym krokiem do dalszych działań Agencji Rozwoju Przemysłu, która informuje o planach utworzenia w Radomiu centrum nowoczesnych technologii z udziałem inwestorów krajowych i zagranicznych. - Będą kolejne inwestycje w infrastrukturze, które pozwolą ulokować w mieście nie tylko przemysł w rozumieniu hal, ale też biura rozwoju, biura badawcze, hi-tec. Te działania wieloletnie zaczynamy już dziś – mówi Dariusz Śliwowski, wiceprezes zarządu ARP.

Pytani o konkretne działania, władze ARP informują, że ruszyły już procedury związane z przetargiem na projekt modernizacji hali „Łucznika”. Na ten remont ARP planuje przeznaczyć 20 milionów złotych. Pozostałą cześć pieniędzy agencja chce wydać na zakup terenów pod inwestycje na Wośnikach, a także na budowę na Wośnikach nowej hali.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • ARP zainwestuje w Radomiu 25 milionów

  ARP wybuduje na radomskich Wośnikach halę o powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt inwestycji wraz z parkingiem na 250 miejsc to 25 milionów złotych.

 • "Orzeł Biały - Nasza Duma" – konkurs rozstrzygnięty

  Blisko 150 prac z 50 szkół z regionu radomskiego przedstawiających Godło Rzeczypospolitej Polskiej, trafiło pod ocenę kapituły konkursu "Orzeł Biały - Nasza Duma". W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Małęczynie rozstrzygnięto etap regionalny.

 • PiS pyta o przebudowę alei Wojska Polskiego

  „Dajemy prezydentowi Radomia ostatnie ostrzeżenie i mówimy: niech się weźmie do pracy” - tak radomscy parlamentarzyści PiS komentują działania prezydenta Radosława Witkowskiego w kwestii przebudowy alei Wojska Polskiego. Zdaniem parlamentarzystów PiS prezydent nic w tej sprawie nie robi.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej