Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Oskarżenie przeciwko Sławomirowi T. Biegli: „Miał zaburzenia sadystyczne”

piątek, 28 lipiec 2017 16:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała dziś do sądu akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi T. 30-latek jest oskarżony m.in. o dwa zabójstwa. Biegli stwierdzili, że miał zaburzenia sadystyczne.

 

5 listopada zeszłego roku w lesie pod Sołtykowem doszło do makabrycznego odkrycia. Znalezione zostały zwłoki niespełna 18-letniej dziewczyny. Zatrzymany w tej sprawie został dziś 30-letni Sławomir T. Mężczyzna przyznał się do zbrodni. - Zbrodnia została popełniona przez uduszenie. Podczas składania wyjaśnień oskarżony ujawnił fakt, iż wie gdzie znajdują się zwłoki innej kobiety, którą ukrył. Przyznał, że zgon nastąpił także podczas uduszenia – informuje Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Jak się okazało, Sławomir T. dokonał zabójstw zaledwie w ciągu kilku miesięcy po opuszczeniu więzienia. Od 2008 roku do końca kwietnia 2016 roku odbywał bowiem karę pozbawienia wolności za napaść na młodą dziewczynę, którą także próbował dusić, ale ostatecznie tamtą kobietę puścił. - Działanie oskarżonego było w wymiarze recydywy co oznacza, że był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności - dodaje
Małgorzata Chrabąszcz.

W piątek Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi T. Mężczyzna jest oskarżony o dwa zabójstwa, a także o kradzież telefonów komórkowych swoich ofiar. Podczas prokuratorskiego śledztwa Sławomir T. został zbadany przez biegłych psychologów, psychiatrów i seksuologów. - Jest to opinia wspólna wszystkich specjalistów. Stwierdzili, że oskarżony mógł rozpoznać znaczenie czynu i pokierować swoim postępowaniem, a więc nie stwierdzono choroby psychicznej, ani zaburzeń tego typu – mówi Małgorzata Chrabąszcz.

Biegli stwierdzili natomiast, że Sławomir T. miał zaburzenia sadystyczne. Sprawę będzie rozpatrywał radomski sąd okręgowy. Sławomirowi T. grozi dożywocie.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • Był świadomy kiedy zadawał ciosy

  Maciej S., który w maju ubiegłego roku zamordował swoją byłą partnerkę i jej półtorarocznego synka był poczytalny w chwili dokonywania zbrodni. Taka opinię przesłani do radomskiej prokuratury biegli.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej