Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nie dla reformy PiS

czwartek, 27 lipiec 2017 14:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolejny protest przeciwko przegłosowanym przez Sejm ustawom o sądownictwie. Tym razem manifestowała Radomska Inicjatywa Kobiet. Protest odbył się pod siedzibą radomskiego oddziału PiS.

 

Choć protest zorganizowała Radomska Inicjatywa Kobieca, to pod siedzibą PiS byli też oczywiście mężczyźni. Wszystkich połączył sprzeciw wobec wprowadzanej przez PiS reformie sądownictwa. Bo zdaniem protestujących to nie reforma, a zamach na niezawisłość sądów. Przedstawicielki Radomskiej Inicjatywy Kobiecej zachęcały do udziału w manifestacjach, jak najwięcej osób.
- To nie Warszawa przywróci konstytucyjny ład, to może zrobić cała Polska – apelowały organizatorki.
Panie przygotowały „list dziękczynny” do posłów i senatora PiS. Po odczytaniu organizatorki protestu pozostawiły list na drzwiach siedziba rządzącej partii.
- Dziękujemy państwu za skłonienie nas do wieczornych, lipcowych spacerów (…) Niemniej jednak, żałujemy, że główną przyczyną naszej aktywności ruchowej jest wyjątkowe zaangażowanie Państwa w łamanie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej – napisały autorki listu.
Działaczki Radomskiej Inicjatywy Kobiecej nie zostawiły suchej nitki na parlamentarzystach Prawa i Sprawiedliwości, ale też wyborcach tej partii.
- Dość kumoterstwa. Nie chcemy Polski w ruinie, jaką nam fundujecie, dość ustaw łamiących konstytucję – przemawiała jedna kobiet.
Panie zapewniają, że skutecznych sposobem na wspomniane zagrożenia jest właśnie wspólny protest i współpraca różnych środowisk. Pod siedzibą PiS manifestowało kilkadziesiąt osób. Protest trwał około 15 minut.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mieszkańcy protestują w sprawie programu drogowego

  Mieszkańcy ulic, które zakwalifikowano przez władze miasta do utwardzenia w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego, a które później zostały z budżetu wyrzucone, protestują. A politycy przerzucają się winą. Platforma Obywatelska obwinia opozycję za to, że drogi nie zostaną utwardzone. Przewodniczący Rady Miejskiej przypomina natomiast, że PO także poparła budżet, z którego wyrzucono program drogowy prezydenta. Przewodniczący dodaje, że lista dróg do utwardzenia w tym roku jest otwarta.

 • Protest przeciwko S12

  Mieszkańcy gmin Kowala, Skaryszew i Sołtyków protestują przeciwko planom budowy przez ich tereny drogi ekspresowej S12. Ich zdaniem warianty przebiegu trasy, które proponuje GDDKiA spowodują wyburzenie kilkuset domów.

 • „Wielka zbiórka” z niewielką frekwencją

  Radomska Inicjatywa Kobieca we wtorek po południu zbierała podpisy pod projektem ustawy Kobiety 2017. Dziś w programie KK 13 w TV Dami Karolina Skowron z RIK tłumaczyła, jaki mają cel.

 • Kolejny protest przed radomskim sądem

  Kilkaset osób wzięło udział w kolejnej demonstracji przed radomskim sadem okręgowym. Choć prezydent zawetował dwa projekty ustaw sądowych, to nie znaczy, że wojna jest wygrana – mówili manifestujący.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej