Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Rusza przebudowa parku Michałów

czwartek, 27 lipiec 2017 14:45
Dział: Wiadomości
Autor 

1 sierpnia rozpocznie się przebudowa parku Michałów. Za prace odpowiedzialne będzie konsorcjum trzech firm z Radomia. Koszt przebudowy to ponad 3,5 miliona złotych.

 

Od 2015 roku właścicielem terenu pomiędzy ulicami Królowej Jadwigi, Łokietka i Piastowską jest miasto. Wcześniej tym terenem zarządzała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Michałów”. Koncepcją przyszłego parku zajęła się Miejska Pracownia Urbanistyczna. - Przejęliśmy w drodze darowizny od spółdzielni mieszkaniowej teren. Teren zielony, częściowo zagospodarowany, który jednak wymaga dużej inwestycji – mówi
Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
W związku z decyzją o przebudowie parku, magistrat ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy. Dokumentacja przebudowy był konsultowana z mieszkańcami osiedla Michałów. Przetarg wygrało konsorcjum trzech firm z Radomia: „Ogrody” Kijewicz, Zakład Instalacji Sanitarnych i Remontowo-Budowlany Henryk Maleta oraz Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlana. - Zostaną wykonane nowe ciągi piesze, ciągi rowerowe, powstanie zbiornik wodny i nowe oświetlenie. Ponadto powstaną nowe place zabaw, nowe nasadzenia i siłownia zewnętrzna. Będzie także górka saneczkowa – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Inwestycja pochłonie ponad 3,5 miliona złotych. Prace mają się rozpocząć 1 sierpnia i potrwają do października przyszłego roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Powstaną dwa nowe parki w Radomiu

  2 miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Radom na budowę dwóch parków na Michałowie i Obozisku. Park na Michałowie powstanie do października tego roku. Natomiast na park na Obozisku będziemy musieli poczekać do października 2019 roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej