Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

MOPS wystartuje z wnioskami 1 sierpnia

środa, 26 lipiec 2017 15:25
Dział: Wiadomości
Autor 

Od 1 sierpnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpocznie przyjmowanie wniosków na świadczenia rodzinne, świadczenia 500 +, fundusz alimentacyjny oraz stypendium szkolne.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu przygotowuje się do sezonu składania wniosków na różnego rodzaju świadczenia. W tym roku MOPS spodziewa się dużej liczby osób, które będą składać wnioski w jednym czasie. - Wynika to z tego, że te okresy nałożyły się na siebie. W przypadku na przykład 500 + w ubiegłym roku wnioski można było składać od 1 kwietnia, a w tym roku od 1 sierpnia – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.
Pracownicy MOPS-u będą mieli ręce pełne roboty. Wstępnie licząc, do MOPS-u wpłynie kilkadziesiąt tysięcy winsoków. - Jeżeli chodzi o świadczenia rodzinne, to w ubiegłym roku mieliśmy około 10 tysięcy wniosków, fundusz alimentacyjny to około 2 tysięcy wniosków i stypendia szkolne to 2,5 tysiąca wniosków – dodaje wiceprezydent Jerzy Zawodnik.
W ubiegłym roku wniosków dotyczących świadczenia 500 + wpłynęło około 19 tysięcy. W tym roku MOPS przyjmowanie wniosków na różnego rodzaju świadczenia rozpocznie 1 sierpnia. Zakończy – w przypadku świadczeń rodzinnych - 30 listopada. Jeżeli chodzi o 500 +, termin upłynie 31 października. - Nie ma powodu do tego, żeby śpieszyć się ze składaniem wniosków już 1 sierpnia. Żeby zachować ciągłość wypłaty świadczeń, to w takim samym stopniu liczy się złożenie wniosku 1 sierpnia, jak i 31 października czy 30 listopada – wyjaśnia Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.
MOPS przypomina wszystkim zainteresowanym świadczeniami o prawidłowym wypełnianiu wniosków. - Apelujemy żeby nie przychodzić z pustymi wnioskami czy drukami. Prosimy o rzetelne i dokładne wpisywanie danych. Mówimy tutaj o imieniu i nazwisku, adresie, peselu czy numerach dowodów osobistych – dodaje Marcin Gierczak.
Szczegóły dotyczące składania wniosków na świadczenia, terminów oraz lokalizacji punktów MOPS na terenie miasta, są dostępne na stronie internetowej www.mops.radom.pl.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Podsumowali „500 plus” na Mazowszu

  Blisko 21 tysięcy dzieci i ponad 14 tysięcy rodzin w Radomiu otrzymało wsparcie w ramach programu Rodzina 500 plus od początku jego funkcjonowania. Suma świadczeń wyniosła blisko 244 miliony złotych.

 • Zuza – pierwsza radomianka w Nowym Roku

  Ma 55 centymetrów, waży nieco ponad 3 kilogramy i ma na imię Zuzanna. Przyszła na świat 1 stycznia 2018 roku o godz. 22.25. Zuza jest pierwszą radomianką w Nowym Roku.

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej