Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Trwa akcja zbierania książek dla Polaków na Białorusi

wtorek, 25 lipiec 2017 16:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Akcję zorganizowali radomski poseł ugrupowania Kukiz '15, Robert Mordak oraz Michał Pawiński, członek radomskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

 

Michałowi Pawińskiemu z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich udało się już zgromadzić kilkaset książek. Przekazało je Stowarzyszenie im. Świętego Ojca Pio w Radomiu. - Ja zaproponowałem, że te książki można przekazać osobom, które by ich potrzebowały. Myślałem tutaj o Polakach na dawnych Kresach. Propozycja spotkała się z miłym przyjęciem – mówi Michał Pawiński z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnichw Radomiu.
Akcją zbierania książek dla Polaków mieszkających na Białorusi, zainteresował się także radomski poseł ugrupowania Kukiz '15, Robert Mordak. - Bardzo często zdarza się tak, że zapominamy o książkach, które posiadamy i kupujemy je drugi, czy trzeci raz. Może to jest właśnie bardzo dobra okazja, żeby te księgozbiory przejrzeć i przynajmniej te książki, które się dublują przekazać – mówi Robert Mordak, poseł Kukiz '15.
Książki, które trafią na Białoruś będą rozprowadzane przez Polską Macierz Szkolną w Witebsku. Kontakt z nią nawiązał Michał Pawiński z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Transport zorganizuje poseł Robert Mordak. - Ja ze strony biura zapewnię transport tych książek. Będzie można tutaj przychodzić i je zostawiać. Pan dyrektor jest tu codziennie i będziemy za każdą pomoc bardzo wdzięczni – dodaje poseł Robert Mordak.
Akcja zbierania książek dla Polaków mieszkających na Białorusi potrwa do końca sierpnia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

 • Chcą pomagać Polonii na Ukrainie

  Stowarzyszenie Kukiz '15 rozpoczyna zbiórkę darów i datków dla Polonii na Ukrainie. Przede wszystkim potrzebna jest żywność o długich terminach przydatności do spożycia i ciepła odzież.

 • Nowoczesny sprzęt dla szpitala. Udana zbiórka

  Nowy sprzęt do badań EEG otrzymał Radomski Szpital Specjalistyczny. Aparat udało się kupić dzięki koncertowi charytatywnemu „Poradnia przyjazna dziecku”. To bardzo ważny zakup dla lecznicy

 • Akcja dla bezdomnych. W grudniu charytatywne przedstawienie

  Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwała zbiórka ubrań dla osób bezdomnych. Organizuje ją uczeń radomskiego gastronomika, Bartłomiej Maślak. Najbardziej potrzebne są buty.

   

   

  Już w ubiegłym roku Bartek Maślak pomagał bezdomnym. Zorganizował akcję zbiórki ubrań. Potem ze strażą miejska i streetworkerkami Caritas odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Rozdawali tę odzież i ciepłe posiłki, które przygotował „Gastronomik”. Bo szkoła Bartka też zaangażowała się w tę akcję. - Zapytałem mojego katechety, czy dałoby się zrobić taką akcję w szkole. On po rozmowie z dyrektorem zgodził się. I zaczęliśmy działać – opowiada Bartłomiej Maślak.

  W tym roku Świąteczna Akcja dla Osób Bezdomnych Radom 2017 jest większa. Odzież przyjmowana jest w czterech punktach w Radomiu i w jednym punkcie w Grójcu. W Radomiu te punkty to sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18, sklep Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy), serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i, oraz Radomska Szkoła Rock'a, ul. Sienkiewicza 8.

  Odzież zbierana jest do 1 grudnia. Bartka wspiera też Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. W Resursie odbędzie się charytatywne przedstawienie „Dyzma raz jeszcze”. - Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zakup butów zimowych dla bezdomnych - mówi Bartłomiej.

  Przedstawienie odbędzie się 8 grudnia. Bilety już można kupować.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej