Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Lubimy rower miejski

sobota, 22 lipiec 2017 14:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 100 tysięcy wypożyczeń i ponad 11 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Tak wyglądają statystyki systemu Radomskiego Roweru Miejskiego po trzech i pół miesiącach jego funkcjonowania.

 

System Radomskiego Roweru Miejskiego został uruchomiony 1 kwietnia. Do dyspozycji radomian i turystów oddano 250 rowerów w 25 stacjach, rozlokowanych na terenie całego miasta. - Można powiedzieć, że system Radomskiego Roweru Miejskiego to strzał w sam środek tarczy - mówi
Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Podczas pierwszego weekendu funkcjonowania systemu, rower miejski został wypożyczony ponad 3 tysiące razy. Po pierwszym miesiącu statystyki skoczyły do 20 tysięcy wypożyczeń i 5 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Po trzech i pół miesiącach, wypożyczenia przekroczyły liczbę 100 tysięcy. - Te statystyki pokazują, że radomianie pokochali rower miejski. Pokazują także, że nasze miasto jest w czołówce tych miast, które korzystają z systemu roweru miejskiego – dodaje prezydent Radosław Witkowski.
Aby korzystać z Radomskiego Roweru Miejskiego należy zarejestrować się na stronie internetowej www.radomskirowermiejski.pl oraz dokonać opłaty początkowej w wysokości minimum 10 złotych.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej