Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Ogromne zainteresowanie medycyną w Radomiu

czwartek, 20 lipiec 2017 15:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Bardzo dużą popularnością cieszy się medycyna na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Na początku rekrutacji na jedno miejsce przypadało około 20 kandydatów.

 

Przy punkcie rekrutacyjnym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego kolejka. W październiku ruszy tu nowy kierunek: lekarski. Zainteresowanie uczniów jest olbrzymie. - Było ok. 20 kandydatów na jedno miejsce, teraz mamy ok. 200 osób zakwalifikowanych, które składają dokumenty potrzebne do rozpoczęcia studiów – informuje prof. Zbigniew Łukasik, rektor UTH w Radomiu.

Z zakwalifikowanych wybranych zostanie 70 studentów na studia stacjonarne i 30 osób na studia niestacjonarne. Wybrani zostaną ci, którzy będą najwyżej w rankingu punktowym. Uczelnia nie przewiduje egzaminów wstępnych.

Jak mówi rektor, przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego są zaawansowane. Zakupiono już nowoczesny sprzęt, ale pozostaje on jeszcze nierozpakowany ze względu na trwające remonty. - Kadra jest gotowa. Idą remonty, bo trzeba przygotować pracownie m.in. do nauki anatomii. Myślę że na początku września powinniśmy skończyć modernizacje – dodaje prof. Łukasik.

Przygotowania do uruchomienia kierunku lekarskiego prowadzi też Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na Józefowie. W tej lecznicy mają się odbywać zajęcia ze studentami. Ale to jeszcze nie w tym roku. - Przyszłych studentów spodziewamy się za dwa lata. Sukcesywnie będziemy otwierać oddziały kliniczne niezbędne do kształcenia – informuje Tomasz Skura, prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Zajęcia prowadzone w ramach kierunku lekarskiego na radomskim UTH mają się odbywać głównie w budynku Wydziały Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa przy ul. Chrobrego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 5 mln złotych z budżetu państwa dla radomskiego uniwersytetu

  Poprawkę do budżetu zgłosili posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę i wyposażenie laboratoriów potrzebnych do kształcenia na nowo utworzonym kierunku lekarskim.

 • Pięć uczelni na rzecz wojska

  Konsorcjum COP, którego współzałożycielem jest Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, powiększyło się o dwie akademie morskie. Cel grupy to współpraca z polskim przemysłem zbrojeniowym.

   

   

  Do Konsorcjum COP Tradycja, Obronność dołączyły Akademie Morskie w Gdyni i Szczecinie. W sobotę w Radomiu odbyło się podpisanie umowy rozszerzającej grupę o nowe uczelnie. Konsorcjum powołały 1 września trzy szkoły wyższe: Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, Politechnika Rzeszowska i Politechnika Świętokrzyska w Kielcach.
  - Dowiedzieliśmy się, że Polska Grupa Zbrojeniowa posiada stocznie marynarki wojennej. Dlatego zaproponowaliśmy przystąpienie do Konsorcjum akademiom w Gdyni i Szczecinie – mówi Zbigniew Łukasik, rektor UT-H.
  Współpraca pięciu uczelni poszerza możliwości współpracy z Polską Grupa Zbrojeniową.
  - Współpraca pięciu uczelni stawia nasze szkoły w zupełnie innej, lepszej pozycji w polskim szkolnictwie – podkreśla Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.
  Zlecenia na rzecz zbrojeniówki oznaczają nowe kontrakty, czyli po prostu pieniędzy dla uczelni.
  - Udział w projektach Ministerstwa Obrony Narodowej to nowe źródło finansowania – zapewnia Wojciech Ślączka, rektor AM w Szczecinie.
  Działalność Konsorcjum to również szansa dla studentów. Realizacja badań poszerza możliwości zatrudnienia dla absolwentów.
  - Ukończenie uczelni, która uczestniczy w pracach Konsorcjum, podnosi wartość oferty jaką składa student starający się o pracę - przekonuje Janusz Zarębski, rektor AM w Gdyni.
  Przemysł zbrojeniowy wymaga badań w wielu dziedzinach, m.in. elektronice, czy mechanice.
  - Efekty prac badawczych wzbogacają nasz proces dydaktyczny – zaznacza Wojciech Ślączka.
  Nazwa konsorcjum nawiązuje do Centralnego Okręgu Przemysłowego. Siedziby uczelni, które powołały grupę, znajdują się na terenie COP. Jak zapewniali rektorzy do konsorcjum mogą dołączyć kolejne uczelnie.

   

 • Rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

  Wydarzenia w ramach Tygodnia Prtzedsiębiorczości odbywają się także w Radomiu. Dziś na Uniwersytecie Technologiczno – Humanistycznym ten radomski cykl został zainaugurowany.

 • Rektor UTH wyjaśnia sprawę odwołanego koncertu.

  „To miało być zwykłe szkolenie, a nie koncert muzyczny” - mówi prof. Łukasik, rektor radomskiego uniwersytetu odnosząc się do odwołanego koncertu Stachurskiego. Koncert miał się odbyć w auli UTH.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej