Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Umowa na remont Ratusza podpisana

środa, 19 lipiec 2017 15:43
Dział: Wiadomości
Autor 

10,5 miliona złotych będzie kosztował remont Ratusza. Prace wykona firma Betonox Construction z Sopotu. Dziś została podpisana umowa. Remont ma potrwać do grudnia przyszłego roku.

 

Firma Betonox Construction z Sopotu wygrała przetarg ogłoszony przez radomski magistrat. Betonox za swoje prace chce 10,5 miliona złotych. Dla firmy z Sopotu to już druga, tak duża inwestycja na radomskim rynku. Od maja Betonox prowadzi remont zespołu kamienic Deskurów. - To nasze dwie miejskie nieruchomości, które po zrewitalizowaniu powinny być generatorami ruchu w tej części naszego miasta – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Umowę na remont Ratusza podpisali między innymi prezydent Radomia i prezes firmy Betonox Construction Wojciech Grzenia. - Prace na tym obiekcie są mniej wymagające niż na kamienicy Deskurów. Oczywiście nie zwalnia to nas z odpowiedzialności, żeby prace były prowadzone zgodnie z technologią i z dobrze rozumianą sztuką budowlaną – mówi Wojciech Grzenia, prezes Betonox Construction z Sopotu. Remont Ratusza obejmie odgrzybianie i wzmocnienie ścian, wymianę okien, drzwi, wymianę pokrycia dachowego oraz wykonanie podjazdów i montaż windy dla niepełnosprawnych. - To jest także wymiana wszystkich instalacji wewnętrznych, roboty wewnętrzne wykończeniowe oraz realizacja nowych sanitariatów – dodaje Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Radomiu. Projekt przewiduje także odtworzenie detali architektonicznych: herbu miasta, godła i elementów dekoracji fasad. Po rewitalizacji budynek ratusza ma pełnić przede wszystkim funkcję administracyjną. Remont potrwa do grudnia przyszłego roku. W budynku swoje miejsce znajdzie Biuro Rady Miejskiej, Wydział Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej oraz filia Biura Obsługi Mieszkańca. Do Ratusza przeniesie się także Związek Harcerstwa Polskiego.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej