Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Czar starych aut

wtorek, 19 maj 2015 16:48
Dział: Wiadomości
Autor 

37 załóg stanęło na starcie III Rajdu Pojazdów Zabytkowych „Rajd Kazimierza” w Radomiu. Prędkość i czas ukończenia wyścigu nie były najważniejsze. Liczyły się styl i sprawność samochodu.

 

Sportowe zmagania rozpoczęły się na radomskim rynku. Na trasie rajdu zorganizowano pomiar prędkości. Wszyscy szczęśliwie i bez większych problemów dojechali do mety. Rajd zakończył się w centrum miasta na Placu Jagiellońskim. Po sportowych zmaganiach był czas by spokojnie obejrzeć samochody i porozmawiać z ich właścicielami. – Głównie dominują polskie Fiaty 125p. One się tak bardzo fajnie kojarzą. Podobnie Warszawy i Syrenki. Generalnie każdy polski samochód z czasów peerelowskich czy to Skoda, czy Łada myślę, że się tak swojsko kojarzą – mówi Remigiusz Kutyła, współorganizator III Rajdu Kazimierza Jedną z "gwiazd" wystawy, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem, była ponad 40- letnia Warszawa. Samochód z niezwykłą historią i - jak na swój wiek - niewielkim przebiegiem. – Dokładnie 499, a jak był zakupiony to miał tylko 167 kilometrów i tyle przejechał. Nigdy nie był zarejestrowany, tylko na próbnych numerach. Dopiero my go zarejestrowaliśmy – mówi Józef Witczak, właściciel Warszawy. Na Placu Jagiellońskim podczas festynu prowadzone były także akcje edukacyjne ma temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Impreza odbyła się pod patronatem Mazowieckiego Wojewódzkiego Komendanta Policji.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 5 milionów na ratowanie zabytków

  Do końca lutego można składać wnioski o dotacje z samorządu Mazowsza na ratowanie zabytków. Maksymalna kwota dotacji to 200 tysięcy złotych. Łącznie Mazowsze przeznacza na ten cel 5 milionów złotych.

 • Klasyka motoryzacji w Radomiu

  Załoga z Białorusi jadąca Wołgą z 1975 roku zdobyła puchar prezydenta Radomia podczas 37 Warszawskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Rajd warszawski, ale tym razem odbył się w Radomiu. Wybierano m.in. mistrza elegancji. Liczył się nie tylko wygląd i stan samochodu, ale także to, jak zaprezentowała się załoga. Patronem rajdu było stowarzyszenie Radomianie Razem.

 • „Rajd jakiego nie było” w Radomiu

  31 aut, a każde z interesującą historią. I to niemałą, bo auta są zabytkowe, ale sprawne. Wszystkie dziś i w sobotę można oglądać w Radomiu w ramach XXXVIII Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

 • Zabytkowe pojazdy w Radomiu. Najstarszy ma prawie 100 lat

  Białorusini przyjadą Wołgą, Holendrzy Mercedesem. Będą grupy z Polski, a najstarszy pojazd, jaki będzie można zobaczyć pochodzi z 1919 roku. To wszystko już jutro i w sobotę w Radomiu. W ramach Rajdu Pojazdów Zabytkowych, który będzie jednocześnie ostatnią rundą tegorocznych Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej