Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Jest program Air Show 2017

wtorek, 18 lipiec 2017 15:09
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 100 samolotów i śmigłowców w pokazach dynamicznych i ponad 30 na wystawie statycznej. Biuro Organizacyjne Air Show 2017 opublikowało ramowy program sierpniowych pokazów.

 

Program tegorocznego Air Show został podzielony na cztery bloki: cywilnych samolotów z grupy Aeroklubu Polskiego, samolotów polskich sił powietrznych, czyli Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz solistów i gości zagranicznych. - Ramowy program, który jest udostępniony na naszej oficjalniej stronie internetowej jest już potwierdzony. Nie oznacza to jednak, że program nie może ulec zmianie. Cały czas pracujemy nad jego uatrakcyjnieniem – mówi kapitan
Magdalena Busz, rzecznik Air Show 2017.
Po raz pierwszy na Air Show w Radomiu zaprezentuje się duet Xtreme Sky Force czyli Mig-29 w parze ze sportowym samolotem akrobacyjnym XtremeAir Sbach 300. Ponadto obok polskich F-16, Su-22 i Mig-29 będzie można zobaczyć w powietrzu m.in. ukraiński myśliwiec Su-27, włoskie i hiszpańskie Eurofightery oraz w przelocie nad radomskim lotniskiem amerykańskie bombowce strategiczne B-52 i B-1. Swoje programy zaprezentują także polskie zespoły akrobacyjne: Biało-Czerwone „Iskry”, „Żelazny” i radomskie „Orliki”. Tegoroczne Air Show po raz pierwszy w historii będzie niebiletowane. Wstęp na lotnisko będzie możliwy tylko za okazaniem darmowych wejściówek, które będzie można pobrać przez internet. - Środki bezpieczeństwa muszą być zachowane jak na każdej imprezie masowej. Będą karty wstępu i będą one do pobrania z określonej aplikacji. W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowywania takiego rozwiązania – dodaje kapitan Magdalena Busz.
Takich wejściówek wojsko przygotuje po 60 tysięcy na każdy dzień Air Show. Równolegle z pokazami w powietrzu na płycie lotniska odbywać się będzie wystawa statyczna samolotów i wystawa sprzętu wojskowego używanego przez armie Polski i Stanów Zjednoczonych.
Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017 odbędą się 26 i 27 sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej