Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Z podwórek na stadiony, czyli turniej Wild Cup

wtorek, 18 lipiec 2017 15:03
Dział: Wiadomości
Autor 

W turnieju Wild Cup – Z Podwórka na Stadiony wzięło udział prawie 200 młodych piłkarzy. To największy, wakacyjny turniej piłkarski na południowym Mazowszu.

 

Turniej Wild Cup – Z Podwórka na Stadiony to okazja do wakacyjnej rozrywki i dla chłopców zrzeszonych w klubach, i dla zupełnych amatorów. W tym roku zgłosiło się 16 drużyn. Cel imprezy to popularyzacja sportu i zdrowego stylu życia.
- Mieszanka piłkarzy z klubów i chłopców, którzy nie ćwiczą na co dzień, owocuje wspaniałymi emocjami sportowymi – podkreśla Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Zawody, od pierwszej edycji, słyną m.in. z pysznych kanapek, które są prezentem Cechu Piekarzy. Dla piekarzy to fragment ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa”. W tym roku Cech Piekarzy przygotował dla uczestników turnieju ponad 700 kanapek.
- Jeździmy z Panem Kanapką i uczymy dzieci, jak zdrowo się odżywiać – mówi redaktor Bułeczka, czyli Marek Mioduszewski.
Na wszystkich uczestników czekały też bezpłatne napoje, które z kolei ufundowała hurtownia Mirax. Natomiast sponsorem strategicznym turnieju jest od czterech lat spółka RTBS Administrator.
- Finał turnieju był fantastyczny – chwali drużyny Adam Barszcz, prezes Administratora.- To był pokaz czystej, młodzieńczej piłki. Staramy się wspierać ten turniej, dobrze, aby trwał jak najdłużej.
Zawody odbywały się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zapewnił komfortowe warunki do gry.
- MOSiR razem z Urzędem Miejskim staramy się udostępniać dzieciom i młodzieży miejsca i sprzęt do uprawiania sportu – zaznacza Grzegorz Janduła, prezes MOSiR.
Piłkarskie zawody dla dzieci to wyzwanie organizacyjne. Podjęły się go redakcja telewizji Dami, gmina miasta Radomia i Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.
- Turniej się rozwija, możemy zadbać o jeszcze większą widownię i liczbę drużyn – mówi Jan Panek z zarządu ROZPN. - Za rok piąty, jubileuszowy turniej. Już dziś zapraszam do udziału drużyny i wszystkich, którzy chcą wesprzeć te zawody.
Udział w turnieju Wild Cup – Z Podwórka na Stadiony to dobra,wakacyjna przygoda. I zachęta to treningów również przez cały rok szkolny.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomiak zagra z Legią

  Radomiak Radom zagra towarzysko z mistrzem Polski Legią Warszawa. To jeden z planowanej serii sparingów przed inauguracją nowego sezonu II ligi.

 • Radomiak, czy Garbarnia?

  Radomiak zremisował u siebie z Wisłą Puławy. Tylko jeden punkt zdobyła też Garbarnia Kraków i nadal nie wiadomo, kto zagra w barażu o miejsce w I lidze.

 • Broń miała wolne, rywale tracili punkty

  Drużyna Broni zachowała fotel lidera IV ligi. Stało się tak mimo, że radomianie nie rozegrali meczu z Energią. Boisko w Kozienicach nie nadawało się do gry po ulewie, jaka nawiedziła to miasto.

 • Pilica goni lidera

  Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Drogowca Jedlińsk i znów liczy się w walce o awans. Do prowadzącej Broni białobrzeska ekipa traci tylko trzy punkty.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej