Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Prawie 40 osób odpracowało dług. Są kolejni zainteresowani

poniedziałek, 17 lipiec 2017 15:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Przepracowali w sumie ponad 60 tysięcy godzin, odpracowali łącznie około 800 tysięcy złotych. Władze miasta liczą, że będą kolejni zainteresowani odpracowaniem długu.

 

Od 15 miesięcy realizowany jest w Radomiu program odpracowywania długów przez dłużników. - Jest to długi i zarazem za krótki czas, żeby mówić o przeogromnym sukcesie – mówi Sławomir Stanik, dyrektor Miejskiego Zarządu Lokalami w Radomiu.

Można jednak powiedzieć, że program zdaje egzamin, bo do tej pory miasto podpisało ponad 230 umów z dłużnikami, którzy już przepracowali ponad 60 tysięcy godzin i odpracowali w sumie ponad 800 tysięcy złotych zaległości. Najczęściej wykonując prace porządkowe. - To grabienie trawników w parkach, które są pod opieką ZUK. Państwo zajmują się też drewnem zwiezionym z wiatrołomów jakie mieliśmy ostatnio na terenie naszego miasta. Plewią też rabaty gruntowe – wylicza Marcin Gutkowski, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu.

Dzięki programowi prawie 40 osób spłaciło już całkowicie swoje zadłużenie. - My jesteśmy zadowoleni, ponieważ mamy dodatkową siłę, która pomoże nam pomalować szpital, czy skosić trawnik wokół domów pomocy społecznej. A mieszkańcy są zadowoleni, bo odpracowują długi i nie muszą martwić się o to, że nie będą mogli mieszkać w swoich domach – dodaje Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Władze miasta liczą, że zainteresowanie programem będzie rosło. Bo zaległości są ogromne. W sumie mieszkańcy zalegają na kwotę 27 milionów złotych. Większość ma długi rzędu kilku, kilkunastu tysięcy złotych. Ale są rekordziści, którzy mają nawet 200 tysięcy złotych długu.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Co raz więcej osób odpracowuje swój dług

  Ponad jeden milion 300 tysięcy złotych odpracowali radomianie, którzy mieszkają w lokalach komunalnych przekazanych im przez Miejski Zarząd Lokalami. Przez dwa lata funkcjonowania programu pomocy zadłużonym mieszkańcom, swój dług odpracowało już około 60 osób.

 • Prokuratura postawiła zarzuty. Śledztwo przedłużone

  Dwie osoby usłyszały zarzut niegospodarności w związku z niedopełnieniem obowiązków i przekroczenia uprawnień przez Zakład Usług Komunalnych przy wycince drzew w parkach. Wycinka miała miejsce w latach 2011-2014. Prokuratura przedłużyła śledztwo w tej sprawie do końca czerwca.

 • Uwaga – w parkach opryski przeciwko komarom i kleszczom

  W nocy z poniedziałku na wtorek w kilku radomskich parkach, rozpoczną się opryski przeciwko komarom i kleszczom. Akcja będzie kontynuowana także w nocy z wtorku na środę.

 • ZUK naprawi schody przy ulicy Domagalskiego

  Zakład Usług Komunalnych naprawi schody znajdujące się tuż za wyjściem z dworcowego tunelu przy ulicy Domagalskiego. O naprawę schodów apelują mieszkańcy Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej