Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radomskie Dni Godności

wtorek, 19 maj 2015 16:42
Dział: Wiadomości
Autor 

Organizowane są po to żeby przełamywać bariery, pokazywać, że niepełnosprawni mogą całkiem sprawnie uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym. W czwartek rozpoczynają się XII Radomskie Dni Godności.

 

Główny cel to integracja – niepełnosprawnych i pełnosprawnych mieszkańców. Już po raz XII w Radomiu odbędą się Dni Godności. To trzydniowa impreza, która ma zwrócić uwagę na tych, którzy borykają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. - Mamy gorący apel do wszystkich tych radomian, którzy do tej pory nie uczestniczyli w Dniach Godności żeby przyszli, zobaczyli co to za impreza. Zapewniam, że wrócą w latach następnych - mówi Marcin Gierczak p.o. dyrektora MOPS w Radomiu. Tegoroczne Radomskie Dni Godności rozpoczną się w czwartek od mszy świętej w kościele św. Jana. Potem, czyli o godzinie 11.30 przez ulicę Żeromskiego przemaszeruje barwny korowód integracyjny, który dotrze do urzędu miejskiego. W tym miejscu władze miasta przekażą niepełnosprawnym klucze do bram miasta. - To jest dla nich wielkie przeżycie i wielka nobilitacja – mówi Marcin Gierczak. W piątek, drugiego dnia Radomskich Dni Godności, w samo południe na fontannach wystąpi zespół Mixtura, a w sobotę – na zakończenie, na Borkach odbędzie się integracyjny festyn sportowo - rekreacjyny.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Podsumowali „500 plus” na Mazowszu

  Blisko 21 tysięcy dzieci i ponad 14 tysięcy rodzin w Radomiu otrzymało wsparcie w ramach programu Rodzina 500 plus od początku jego funkcjonowania. Suma świadczeń wyniosła blisko 244 miliony złotych.

 • W MOPS dostępne już wnioski PFRON
  W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz na stronie ośrodka dostępne są już wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na rok 2018. Te wnioski przyjmowane będą od 2-go stycznia. .
 • Trwają wypłaty w programie 500 +

  Ponad 14 tysięcy wniosków o świadczenia w programie 500 plus wpłynęło już do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Ponad 10 tysięcy, tych, które wpłynęły w sierpniu, MOPS już rozpatrzył, wydał decyzje i wypłaca świadczenia.

 • Rusza program pomocy żywnościowej

  Program pomocy żywnościowej realizowany będzie po raz czwarty. Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Program współfinansowany jest przez Unię Europejską.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej