Dzisiaj jest: 29 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Michalina, Michał, Rafał

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 41.

Lekkoatleci dumą radomskiego sportu!

sobota, 15 lipiec 2017 16:06
Dział: Wiadomości
Autor

Zawodnicy Radomskiego Ludowego Towarzystwa Lekkoatletycznego ZTE Radom okazali się bezkonkurencyjni w Mistrzostwach Polski Juniorów, które w minionym tygodniu odbyły się w Toruniu. Radomianie przywieźli aż dwanaście medali w tym osiem złotych. W poniedziałek zdolnych sportowców ugościł prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Dominacja, deklasacja, różnica klas – te słowa idealnie oddają wyczyn radomskich lekkoatletów dokonany na Mistrzostwach Polski Juniorów. Nasi reprezentanci zdominowali turniej, przywożąc worek pełen medali. - Wspaniały czas dla Radomia. Zdobyliśmy mnóstwo medali – złotych, srebrnych i brązowych. Reprezentujemy godnie Radom. Sześcioro naszych zawodników jedzie na mistrzostwa Europy – mówi Leszek Trzos, trener RLTL ZTE Radom. Być może dominacja na krajowym podwórku będzie miała przełożenie na rynek europejski. 19 lipca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Juniorów we włoskim Grossetto. Jedną z reprezentantek ZTE Radom będzie Martyna Kotwiła. - Zawody bardzo udane. Wracam z trzema medalami. Cóż więcej powiedzieć. Teraz tylko Grosetto i oby było jeszcze lepiej – podkreśla Martyna Kotwiła, zawodniczka RLTL ZTE Radom. Na Mistrzostwa Europy wybiera się też Patryk Kozłowski, który podczas Mistrzostw Polski zdobył dwa złote medale i pobił rekord życiowy w biegu na 1500 metrów. - Byłem faworytem na 800 metrów. Obroniłem to. Na 1500 metrów nie myślałem o złotym medalu, ale zaskoczyłem i zwyciężyłem – zaznacza Patryk Kozłowski, zawodnik RLTL ZTE Radom. Dumy z osiągnięć radomskich sportowców nie krył prezydent Radosław Witkowski. Jego zdaniem, tak dobre wyniki lekkoatletów to jeden z pozytywnych efektów płynących z obowiązującego w Radomiu systemu stypendialnego. - Młodzi radomianie, którzy zdobyli medale, wygrali klasyfikację drużynową pokazują, że Radom to jest miasto zdrowych, sportowych emocji i daje szansę, by osiągać sukcesy i promować miasto – tłumaczy Radosław Witkowski, prezydent Radomia. W Urzędzie Miejskim lekkoatletom oprócz prezydenta, gratulowali także sekretarz Rafał Czajkowski i kierownik Biura Sportu i Turystyki, Mirosław Paluch.