Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowoczesna o projekcie PiS: „To atak terrorystyczny”

piątek, 14 lipiec 2017 16:08
Dział: Wiadomości
Autor 

„To atak terrorystyczny na polską demokrację”. Tak o projekcie ustawy Prawa i Sprawiedliwości o Sądzie Najwyższym mówią członkowie .Nowoczesnej w Radomiu.

Projekt poselski ustawy o Sądzie Najwyższym przewiduje między innymi przeniesienie w stan spoczynku dotychczasowego składu Sądu Najwyższego. O tym, kto miałby zostać, a kto odjeść w stan spoczynku ma – zgodnie z projektem ustawy - zdecydować minister sprawiedliwości. Dziś członkowie .Nowoczesnej w Radomiu nie szczędzili ostrej krytyki pod adresem rządu. - To jest bezwzględna zbrodnia, to atak terrorystyczny na polską demokrację - mówi Katarzyna Kalinowska. - Sądy dziś mają do rozpoznania 15 milionów spraw i niedługo wyroki będą wydawać ręcznie sterowani i nominowani przez Zbigniewa Ziobrę sędziowie – dodaje Patryk Fajdek z .Nowoczesnej.

15 lipca w samo południe w Warszawie ma się odbyć manifestacja przeciwko planom Prawa i Sprawiedliwości. Katarzyna Kalinowska apeluje do opozycji o to, żeby wzięła udział w tej manifestacji. - Apelujemy do przedstawicieli PO, PSL, do członków KOD-u abyśmy stanęli razem w szeregu i pokazali sprzeciw przeciwko temu co robi partia rządząca – mówi działaczka .Nowoczesnej.

Z radomskiego koła Nowoczesnej na manifestację wybiera się ok. 30 osób – poinformowała Katarzyna Kalinowska.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Katarzyna Kalinowska kandydatką Nowowczesnej?

  Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej będzie kandydatką tej partii na urząd prezydenta Radomia w najbliższych wyborach samorządowych, jeżeli Nowoczesna samodzielnie wystartuje w tych wyborach. Potwierdziła to przebywająca w czwartek w Radomiu Katarzyna Lubnauer , przewodnicząca Nowoczesnej.

 • Radomska Nowoczesna gotowa do wyborów

  „Pis zabija samorządność. Radom gotowy jest do wyborów i Nowoczesna będzie miała w Radomiu swojego kandydata na prezydenta” - mówiły przebywające w Radomiu Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej i Kamila Gasiuk-Pihowicz, szefowa Klubu Parlamentarnego tej partii.

 • Czy miasto kupi oczyszczacze powietrza ?

  Blisko 2,5 tysiąca podpisów zebrali przedstawiciele radomskiej Nowoczesnej pod petycją o stuprocentowe sfinansowanie przez miasto zakupu oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Petycja trafiła na biurko prezydenta Radosława Witkowskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej