Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Muzeum zamknięte do końca września. Remont

piątek, 14 lipiec 2017 15:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Rozpoczął się remont w muzeum im. J. Malczewskiego. Ze względu na zakres prac, placówka jest zamknięta dla zwiedzających. Sam remont jest konieczny – trzeba poprawić bezpieczeństwo – mówią nam pracownicy.

 

Sala, w której prezentowane są obrazy Jacka Malczewskiego dziś świeci pustkami. Tak samo jak korytarz, który na co dzień stanowi galerię
malarstwa polskiego XIX i XX wieku. Dzieła zdjęto ze ścian i zabezpieczono. W muzeum trwa remont – wymiana instalacji przeciwpożarowej. Te prace są niezbędne – mówi nam kierowniczka działu administracji w „Malczewskim”. - Obligują nas do tego zalecenia pokontrolne straży pożarnej. To ze względów bezpieczeństwa. Musimy wymienić i dołożyć instalacje, oświetlenie awaryjne, sygnalizację głosową, hydranty, drzwi o odpowiedniej klasie odporności – wylicza Maria Pluta, kierownik działu administracji w muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu.

Remont prowadzony jest na terenie całego muzeum, a to niemała powierzchnia, bo licząca ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych. Ze względu na zakres prac muzeum zostało zamknięte dla zwiedzających. - Mamy tu różnorodne roboty, dużą powierzchnię. To nie pozwala na otwarcie obiektu – mówi Maria Pluta.

Muzeum będzie nieczynne do czasu zakończenia remontu, a to niestety nie nastąpi szybko. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec września, początek października. Remont w „Malczewskim” jest dofinansowany z budżetu wojewody. Na te prace placówka otrzymała ponad 860 tysięcy złotych dotacji.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Muzeum im. J. Malczewskiego zaprasza na Noc Muzeów

  W najbliższą sobotę 19 maja w całej Polsce rozpocznie się Noc Muzeów. W Radomiu ta ciesząca się ogromnym zainteresowaniem impreza, zostanie zorganizowana już po raz 12-ty.

 • Nowa wystawa w muzeum im. J. Malczewskiego

  W najbliższy piątek w Muzeum im. Jacka Malczewskiego otwarta zostanie wystawa „Barwy dziecięcych losów.” Wystawa poświęcona jest dziecięcym bohaterom nowel i powieści szkolnych. Będzie można spotkać Małego Księcia, przejść przez szafę do Narni czy zajrzeć do chaty Janka Muzykanta.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej