Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Udany pobyt gości z Ukrainy

czwartek, 13 lipiec 2017 15:44
Dział: Wiadomości
Autor 

40 polskich dzieci z Rudek na Ukrainie spędza tydzień wakacji w Radomiu i okolicach.

 

Organizatorem przyjazdu dzieci jest Stowarzyszenie „Nasza Trójka” i ksiądz Michał Machnio, który pracuje na Ukrainie jako misjonarz. - Pomysł powstał na jesieni, kiedy zbieraliśmy prezenty dla tych dzieci w szkole podstawowej nr 3 w Radomiu. To były słodycze, artykuły papiernicze, biurowe i zabawki na gwiazdkę dla nich. Ustaliliśmy wtedy z księdzem Michałem, że dzieciaki przyjadą na wakacje, na tydzień i my się nimi zaopiekujemy – mówi Janusz Rogala, prezes stowarzyszenia „Nasza Trójka”.

Dzieci mieszkają u rodzin w Jedlni Letnisko, na terenie rodzinnej parafii księdza Michała. Jak opowiada Paulina Golinska, uczestniczka wycieczki, bardzo dobrze się tam czują: -Rodziny są bardzo fajne i wszystko jest bardzo dobrze. To są bardzo fajni ludzie i może jeszcze kiedyś spotkamy się z nimi.

Przy okazji dzieci ćwiczą też język polski. Wszystkie pochodzą z rodzin o polskich korzeniach. Jak mówi ks. Michał Machnio, program ich wizyty jest bardzo bogaty. - Basen, Muzeum Wsi Radomskiej, wspólne grillowanie w Lasach Państwowych, którym jesteśmy wdzięczni, że otworzyły się na naszą inicjatywę. Dzieci nigdy nie były w Częstochowie, dlatego w sobotę zabierzemy je do Częstochowy - informuje.

Jest to pierwsza wizyta dzieci i młodzieży z Rudek w Radomiu. Jak sami stwierdzają, bardzo im się tu podoba i chcą jak najlepiej poznać nasz region. - Jesteśmy od niedawna w Radomiu. Zaczynamy zwiedzanie od Muzeum „Elektrownia” i mamy nadzieję, że będzie super. W Radomiu jesteśmy pierwszy raz i jest co zwiedzać - opowiada uczestnik wycieczki Piotr Demij

Dzieci i młodzież z Ukrainy będą u nas do poniedziałku. Organizatorzy – jak zapowiadają - będą starali się w przyszłych latach powtarzać tę inicjatywę.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • „Elektrownia” zaprasza na poranki muzyczne

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza najmłodszych radomian wraz z rodzicami na piąte spotkanie z cyklu „poranki muzyczne”. W trakcie spotkania ich organizator Włodzimierz Izban zapozna dzieci z instrumentami strunowymi, czyli gitarami.

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 • „Międzywartości” Jana Berdyszaka

  „Międzywartości” to tytuł wystawy, która prezentuje twórczość Jana Berdyszaka. Artysta uprawiał różne rodzaje sztuki, od rysunku i malarstwa po rzeźbę i instalacje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej