Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Prezydent nie chce zmiany komendanta miejskiego PSP

środa, 12 lipiec 2017 16:21
Dział: Wiadomości
Autor 

Brakuje wspólnej wizji w zarządzaniu zielenią – mówi prezydent Radomia i decyduje o powołaniu miejskiego konserwatora przyrody. Stanowisko już zostało obsadzone.

Pismo komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej prezydent Radomia otrzymał kilkanaście dni temu. Komendant informował w nim o zamiarze odwołanie Pawła Frysztaka ze stanowiska komendanta miejskiego i prosił prezydenta miasta o opinię w tej sprawie. Już wtedy prezydent Radomia w programie TV Dami sugerował, jaka to będzie opinia. - Działalność pana komendanta oceniam bardzo pozytywnie – mówił wówczas Radosław Witkowski.
Teraz ta opinia już jest. Jak pisze Radosław Witkowski, „Brygadier Paweł Frysztak dał się poznać jako wysokiej rangi fachowiec i sprawny menager”. Prezydent wymienia inicjatywy, jakie podjął Paweł Frysztak jako komendant miejski, w tym rozbudowę jednostek straży, ich systematyczne doposażanie, skuteczność w pozyskiwaniu środków, podejmowanie działań edukacyjnych. W opinii prezydenta Paweł Frysztak to przełożony o wysokiej kulturze, sprawnie kierującymi ludźmi i cieszący się autorytetem podwładnych. W związku z tym prezydent zamiar odwołania komendant ocenia negatywnie i prosi komendanta, aby wziął pod uwagę te argumenty.
W obronie komendanta miejskiego stanęli także radomscy strażacy i mieszkańcy. Na Facebooku powstał profil „Radomscy strażacy w ogień za komendantem”. Polubiło go ponad 1000 osób.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Odznaczenia i awanse dla radomskich strażaków

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • 4 maja strażacy obchodzą swoje święto

  W Polsce obchodzony jest od 2003 roku. Dzień świętego Floriana, który co roku przypada 4 maja. Tego dnia swoje święto obchodzą także strażacy.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej