Dzisiaj jest: 24 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wnioski na 500+ od sierpnia

wtorek, 11 lipiec 2017 16:51
Dział: Wiadomości
Autor 

Prawdopodobnie w ostatnim tygodniu lipca dostępne będą wzory wniosków, jakie trzeba złożyć na nowy okres świadczeniowy w programie 500 +. Wnioski można będzie składać od 1 sierpnia.

 

Akcja świadczenia 2017 już trwa. MOPS przygotowuje się do niej od kilku miesięcy. - Dla nas problemem jest bezpieczeństwo wniosków. To przecież są dane osobowe – mówi Krzysztof Gajewski, wicedyrektor MOPS.

Zabezpieczenie całości i zaplanowanie działań to niełatwe zadanie, zwłaszcza, że w tym roku nałożą się na siebie 4 okresy świadczeniowe. To znaczy, że w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej jednocześnie mogą być składane wnioski na cztery różne świadczenia. To wydłuży czas obsługi interesanta. - Przejrzenie jednego wniosku zajmowało około 5 -7 minut. Teraz przejrzenie czterech wniosków będzie adekwatnie zajmowało więcej czasu – mówi Krzysztof Gajewski.

Ośrodek spodziewa się zwiększonej liczby osób przynajmniej w dwóch pierwszych miesiącach. Dlatego planuje uruchomić 13 stanowisk w MOPS i 8 stanowisk w rejonach pracy socjalnej. To więcej niż w roku ubiegłym. W wybrane dni tygodnia godziny pracy tych punktów będą wydłużone. Wnioski przyjmowane będę także w jedną sobotę sierpnia i jedną sobotę września.

Na razie wniosków na nowy okres w programie 500+ nie można jeszcze składać. Nie można, bo nie zakończył się proces legislacyjny. Nie ma zatem wzorów wniosków. - Apelujemy do państwa abyście nie wysyłali nowych wniosków na nowy okres zasiłkowy. Proszę o wstrzymanie się do 1 sierpnia. Wnioski złożone przed 1 sierpnia pozostaną bez rozpatrzenia. My po prostu nie możemy ich rozpatrzeć – mówi zastępca dyrektora MOPS.

Jeśli ktoś chciałby bardzo szybko złożyć wniosek to powinien to zrobić od 1 sierpnia, i najlepiej przez internet. Wnioski internetowe zostaną rozpatrzone w pierwszej kolejności. Choć, jak mówi Krzysztof Gajewski, pośpiech nie jest konieczny. Każdy powinien zdążyć. - My mamy przy świadczeniu wychowawczym wydłużony okres przyjmowania wniosków, bo decyzje przecież są ważne do 30 września. I tutaj się nic nie dzieje, państwo możecie złożyć te wnioski nie tylko w sierpniu, możecie je złożyć we wrześniu, możecie je wysłać za pomocą internetu, możecie wysłać za pomocą poczty. Tutaj nie ma żadnego zagrożenia, że jakiś wniosek nie zostanie przyjęty – zapewnia Krzysztof Gajewski.

Wzory wniosków można będzie pobrać prawdopodobnie w ostatnim tygodniu lipca. Dyrekcja ośrodka przypomina, że składane wnioski muszą być kompletne. Wypełnienie ich nie jest skomplikowane, to podstawowe dane: imię, nazwisko, adres, pesel, liczba dzieci i pesele dzieci, na które ma być przyznane świadczenie.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Stypenia po raz ostatni

  Już po raz 12-ty Fundacja Polish Orphans Charity wręczy w Radomiu stypendia dla dzieci uzdolnionych artystycznie. Wręczenie stypendiów odbędzie się 24 października. Ale będzie to ostatnia edycja stypendiów fundowanych przez Polish Orphans Charity.

 • Podsumowali „500 plus” na Mazowszu

  Blisko 21 tysięcy dzieci i ponad 14 tysięcy rodzin w Radomiu otrzymało wsparcie w ramach programu Rodzina 500 plus od początku jego funkcjonowania. Suma świadczeń wyniosła blisko 244 miliony złotych.

 • W MOPS dostępne już wnioski PFRON
  W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz na stronie ośrodka dostępne są już wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na rok 2018. Te wnioski przyjmowane będą od 2-go stycznia. .
 • Trwają wypłaty w programie 500 +

  Ponad 14 tysięcy wniosków o świadczenia w programie 500 plus wpłynęło już do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Ponad 10 tysięcy, tych, które wpłynęły w sierpniu, MOPS już rozpatrzył, wydał decyzje i wypłaca świadczenia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej