Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

PO w Radomiu: „Będziemy odkłamywać rzeczywistość”

sobota, 08 lipiec 2017 15:03
Dział: Wiadomości
Autor 

Posłowie ziemi radomskiej zapowiadają więcej konferencji. Jak mówią, chcą odkłamywać rzeczywistość, która jest pokazywana w telewizji publicznej. Dziś posłowie PO krytykowali reformę zdrowia, edukacji. Gorzkie słowa padły też w temacie remontów dróg.

Ewa Kopacz, Anna Maria Białkowska i Leszek Ruszczyk, czyli posłowie Platformy Obywatelskiej sobotnią konferencję, zorganizowaną w Radomiu rozpoczęli od zapowiedzi, że teraz takich konferencji będzie więcej.
- Będziemy odkłamywać rzeczywistość, którą pokazuje nam w telewizji publicznej opcja rządząca. Kiedy oglądamy tę telewizję, można odnieść wrażenie, że to nieustające pasmo sukcesów. Nie zawsze jest to zgodne z prawdą – mówi Ewa Kopacz, poseł PO.

Ewa Kopacz krytykuje reformę zdrowia. Posłanka przede wszystkim skupiła się na oddziale hematologii szpitala na Józefowie, który nie został uwzględniony w siatce szpitali resortu zdrowia. Zdaniem Ewy Kopacz, jest duże prawdopodobieństwo, że ten oddział będzie połączony z onkologią i finansowany z pieniędzy przeznaczonych na onkologię. Posłanka apelowała do posłów PiS ziemi radomskiej: - Chciałabym żebyście spowodowali, że kolejki do przychodni będą krótsze, bo to obiecaliście w kampanii wyborczej, chciałabym żeby oddział hematologii nie był połączony i finansowany z puli pieniędzy przeznaczonych na onkologię – mówi Ewa Kopacz.

Anna Maria Białkowska z kolei krytykuje reformę edukacji, którą nazywa „deformą”. Jak dodaje, we wrześniu w szkołach zapanuje wielki chaos. Przypomina też o podpisach, które zostały złożone przez obywateli pod wnioskiem o referendum. Dopomina się o to referendum, ale jednocześnie mówi o tym, że może do niego nie dojść. - Na początku czerwca zagłosowaliśmy w sejmie wszyscy, bo także i minister Zalewska, za wnioskiem w sprawie referendum . Niestety, wniosek został przeniesiony do komisji petycji i tam pewnie będzie leżał aż rządzący powiedzą, że jest za późno na referendum - twierdzi Anna Maria Białkowska, posłanka PO.

Leszek Ruszczyk natomiast przypomniał o kontrakcie dla Radomia, podpisanym przez prezesa i posłów ziemi radomskiej Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z punktów tego kontraktu była przebudowa al. Wojska Polskiego finansowana z budżetu państwa. - Miasto jest przygotowane na dołożenie 20 % do tej inwestycji i w ciągu dwóch miesięcy może ogłosić przetarg. W tej sprawie skierowaliśmy do ministra Morawieckiego pismo o wprowadzenie do przyszłorocznego budżetu kwoty 120 milionów złotych na budowę ulicy Wojska Polskiego – informuje Leszek Ruszczyk. Poseł PO zapowiedział, że będzie prosił o poparcie tego wniosku posłów PiS.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • PO: liczymy na rozmowy merytoryczne, nie polityczne

  Jesteśmy gotowi na kompromis i oczekujemy kompromisu – mówią radni PO przed rozmowami na temat zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak dodają, są za budową rehabilitacji, ale po stworzeniu nowego kosztorysu i nie kosztem budowy trasy N-S.

 • Kolejny radny opuścił klub PO

  Dariusz Chłopicki opuścił Klub Radnych Platformy Obywatelskiej. Tym samym został też wyrzucony z partii. Teraz jest radnym niezależnym. Przedstawiciele PO sugerują, że ta decyzja została na nim wymuszona. Sam zainteresowany tego nie potwierdza.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej