Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Porozumienie w sprawie Air Show podpisane

czwartek, 06 lipiec 2017 16:49
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent Radomia i Dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych podpisali porozumienie o organizacji Air Show 2017. Impreza odbędzie się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 

Podpisanie porozumienia poprzedziły kilkumiesięczne negocjacje i uzgadnianie kolejnych wersji tego dokumentu. Po raz pierwszy w historii radomskich edycji Air Show porozumienie o organizacji imprezy zostało podpisane tak późno, czyli niecałe dwa miesiące przed rozpoczęciem pokazów. - Rzeczywiście mamy niewiele czasu, ale my, jako miasto mamy doświadczenie z poprzednich edycji, mamy określone procedury, wiemy jak to robić i będziemy gotowi na ostatni weekend sierpnia – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Powodem takiej sytuacji jest zmiana formuły finansowania pokazów. Wojsko nie znalazło operatora finansowego. Wcześniej było nim Wojskowe Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe SWAT. Ponieważ przeciwko stowarzyszeniu prowadzone jest prokuratorskie śledztwo dotyczące rozliczeń pieniędzy na organizację Air Show w Radomiu w latach 2010 - 2015, SWAT przestał być operatorem finansowym imprezy. Ta sytuacja wymusiła zmianę formuły organizacyjno-finansowej. - Miasto wzięło na siebie znaczniej więcej obowiązków niż to miało miejsce w 2015 roku. Będziemy odpowiadać choćby za zabezpieczenie medyczne. W dalszym ciągu w naszej gestii będzie organizacja komunikacji, parkingów i obsługa sanitarna imprezy – dodaje prezydent Radosław Witkowski.
Na realizację swoich zadań miasto przeznaczy około jednego miliona złotych.
Porozumienie podpisane zostało w Warszawie w siedzibie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Swoje podpisy złożyli między innymi generał Jarosław Mika, dowódca generalny i Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Pokazy nie będą biletowane. Podczas spotkania poruszono także kwestię wpuszczania ludzi na teren lotniska. W porozumieniu znalazł się zapis o internetowej dystrybucji darmowych wejściówek. - Jest takie założenie. Szczegółów jeszcze nie ma. Musi być jasna informacja, że na przykład nie ma tych darmowych wejściówek na dany dzień i nie ma już sensu jechać na lotnisko, bo dodatkowych biletów w kasach nie będzie – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.
W tegorocznym Air Show, które odbędzie się 26 i 27 sierpnia na lotnisku na Sadkowie, zaprezentują się piloci z 10 państw: Hiszpanii, Holandii, Włoch, Rumunii, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Litwy, USA oraz Polski. Ponadto na terenie lotniska zostanie przygotowana wystawa sprzętu wojskowego wojsk lądowych Polski i Stanów Zjednoczonych.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej