Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Uczcili pamięć mistrza świata

poniedziałek, 18 maj 2015 16:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie odsłonięto kamień upamiętniający tragicznie zmarłego Grzegorza Krzyżanowskiego – radomianina, motoparalotniowego mistrza świata.

 

W uroczystości na piastowskim lotnisku wzięła udział najbliższa rodzina Grzegorza Krzyżanowskiego. Nie zabrakło także jego przyjaciół, władz gminy Jedlińsk, zarządu Aeroklubu Radomskiego oraz znajomych. - Smutna uroczystość, ale w tym naszym lotnictwie tak jest, że czasami gdzieś zostawiamy ten kwiat. I tak było z Grzegorzem. Smutna uroczystość, ale dla nas jest to miejsce, które chcemy odczarować – mówi Adam Paska, trener motoparalotniowej kadry Polski. Adam Paska mówiąc o odczarowaniu lotniska w Piastowie, nawiązał do tragicznego wypadku, w którym zginął Grzegorz Krzyżanowski. Doszło do niego 16 czerwca ubiegłego roku. Tego dnia Grzegorz Krzyżanowski testował nowy sprzęt. Spadł na ziemię z wysokości 100 metrów. Zginął na miejscu. - Wspaniały pilot, wspaniały człowiek i wspaniały kolega. Wielokrotny mistrz Polski i przede wszystkim mistrz świata. Zginął tragicznie, ale żył tak jak chciał i robił to, co kochał. My robimy dokładnie to samo. Chcemy z tym zostać – dodaje Adam Paska. Odsłonięcie pamiątkowego kamienia poprzedziły zawody I Slalomowego Memoriału Motoparalotniowego im. Grzegorza Krzyżanowskiego, w których wzięło udział ponad 30 załóg z całej Polski. Grzegorz Krzyżanowski miał 37 lat. Był członkiem Aeroklubu Radomskiego.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

 • Radom lepszym wyborem niż Modlin

  Brytyjska firma projektowa ARUP rekomenduje radomskie lotnisko na Sadkowie jako lotnisko pomocnicze dla Portu Chopina w Warszawie. Według analizy technicznej, którą w środę przedstawiono w Warszawie, Radom jest korzystniejszym wyborem dla Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze niż lotnisko w Modlinie. Omówieniu wyników audytu firmy ARUP przysłuchiwała się Roksana Chalabry.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej