Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Strażacy bronią komendanta

wtorek, 04 lipiec 2017 16:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Prawie 1000 osób w ciągu 4 dni polubiło profil „Radomscy strażacy w ogień za komendantem” na Facebooku. Strażacy bronią komendanta miejskiego straży, którego chce odwołać komendant wojewódzki.

 

Pismo komendanta wojewódzkiego PSP prezydent Radomia otrzymał w ubiegłym tygodniu. Komendant informuje o zamiarze odwołanie Pawła Frysztaka ze stanowiska komendanta miejskiego i prosi prezydenta miasta o opinię w tej sprawie. - Mam 14 dni żeby do tego się odnieść. I tu mogę powiedzieć, że bardzo wysoko oceniam pracę Pawła Frysztaka. Straż pożarna w Radomiu funkcjonuje bardzo dobrze i nie rozumiem tej decyzji – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Mazowiecki komendant Państwowej Straży Pożarnej sugeruje, że przeniesie brygadiera Pawła Frysztaka do ośrodka szkolenia PSP w Warszawie lub Pionkach. Najprawdopodobniej w charakterze wykładowcy. W obronie komendanta miejskiego stanęli radomscy strażacy i mieszkańcy. Na Facebooku powstał profil „Radomscy strażacy w ogień za komendantem”. Polubiło go już ponad 900 osób. W oświadczeniu, które zostało zamieszczone na profilu, czytamy m.in.: „Komendant Paweł Frysztak to uczciwy i dobry człowiek, ale przede wszystkim merytoryczny dowódca, który zawsze stał za nami! Jako strażacy nie znamy żadnego szerszego uzasadnienia, ani konkretnego powodu jego odwołania. Jesteśmy przeciwni i mimo wszelkich konsekwencji zapowiadamy, że będziemy walczyć, aby komendant pozostał na swoim stanowisku.”
O stanowisko w tej sprawie pytaliśmy szefa radomskich struktur PiS, posła Marka Suskiego. - Nie mam pojęcia. Nie uczestniczymy w decyzjach tego typu. - dodaje Marek Suski, poseł PiS.
Brygadier Paweł Frysztak od poniedziałku przebywa na urlopie.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Odznaczenia i awanse dla radomskich strażaków

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • 4 maja strażacy obchodzą swoje święto

  W Polsce obchodzony jest od 2003 roku. Dzień świętego Floriana, który co roku przypada 4 maja. Tego dnia swoje święto obchodzą także strażacy.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej