Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Szpital w Pionkach: na razie w siatce, ale jest zagrożenie

wtorek, 04 lipiec 2017 16:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Jesteśmy zadowoleni, bo oba nasze szpitale znalazły się w siatce. Ale szpital w Pionkach jest w niej warunkowo – mówi starosta radomski. Zdaniem starosty istnieje zagrożenie, że Pionki z tej siatki wypadną.

 

Pod koniec czerwca wojewódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował listę placówek, które znalazły się w tzw. siatce szpitali. Weszły do niej m.in. oba szpitale prowadzone przez radomskie starostwo, czyli placówki w Iłży i w Pionkach. Teoretycznie mają zatem zapewnione kontraktowanie na najbliższe 4 lata. Teoretycznie. Bo w chwili ustalania siatki oba szpitale spełniały potrzebne warunki. Ale szpital w Pionkach z końcem roku może mieć kłopoty z dalszym istnieniem oddziałów chirurgicznego i ginekologicznego. Chodzi o blok operacyjny. - Blok operacyjny szpitala w Pionkach nie spełnia tych wygórowanych norm jakie są postawione przed szpitalami. Z programu dostosowawczego i z ustawy wynika, że do końca tego roku ten plan dostosowawczy powinien być zrealizowany – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

Koszt dostosowania bloku operacyjnego to ok. 8, a nawet 10 milionów złotych. Powiat tych pieniędzy nie ma. Starali się o zewnętrzne wsparcie, zwracali się też z prośbą o pomoc do parlamentarzystów, ale bez skutku. - Jeśli termin dostosowania bloku operacyjnego i dwóch oddziałów nie zostanie spełniony do końca roku, to istnieje poważne zagrożenie, że na początku przyszłego roku NFZ może mieć obiekcje co do kontynuowania kontraktu – uważa Mirosław Ślifirczyk.

Jak informuje starosta, są sygnały, że ten termin może zostać przesunięty. Ale to na razie jedyna szansa dla szpitala. Nie ma planu B. Jeśli nie będzie zgody na przesunięcie terminu remontu bloku operacyjnego, zamknięta zostanie chirurgia i ginekologia, a to może oznaczać, że Pionki wypadną z siatki szpitali.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • "Niedziela z Powiatem" czyli rodzinny festyn starostwa

  Starostwo Powiatowe w Radomiu rozpoczyna w niedzielę 27 maja cykl spotkań pod nazwą „Niedziela z Powiatem”. Spotkania z mieszkańcami powiatu radomskiego będą miały charakter rodzinnych festynów. O szczegółach mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

 • "Perły Powiatu" w Iłży

  Wyjątkowo, bo w Iłży odbył się finał VII Edycji Konkursu Gospodarczego Starosty Radomskiego "Perły Powiatu". Nagrodzone zostały firmy, które w sposób szczególny wyróżniają się swoją działalnością w powiecie radomskim.

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

 • Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018

  Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018. Przychody mają wynieść 134 miliony złotych, wydatki prawie 149 milionów. Ponad 20% wydatków powiat przeznaczy na inwestycje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej