Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Matury w Radomiu. Wyniki lepsze niż średnia krajowa

poniedziałek, 03 lipiec 2017 16:13
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 86 % uczniów z radomskich szkól zdało maturę. To dobry wynik. Lepszy niż średnia w kraju i na Mazowszu.

 

W VI liceum im. J. Kochanowskiego do matury w tym roku podeszły 153 osoby. I wszyscy zdali. Niemal 100 % zdawalność odnotowano także w liceach: I im. M. Kopernika, II im. M. Konopnickiej, III im. D. Czachowskiego. Wynik IV LO im. T. Chałubińskiego to 97 %, a V LO im. R. Traugutta – 94 %. Nie wszystkie licea mogą jednak pochwalić się ponad 90 % zdawalnością. W VIII LO im. Sobieskiego wynik to prawie 75 %. Tu nie zdały dwa osoby, jest dwanaście poprawek. 76 % zdawalności odnotowano w XI LO im. Staszica i XII LO z oddziałami sportowymi.
Jak matura wypadała w szkołach zawodowych? Bardzo dobre wyniki uzyskali uczniowie z Elektronika – zdało prawie 95 %. Ponad 90 % uczniów zdało maturę w Zespole Szkół Technicznych, w „samochodówce” - 75 %, a w „budowlance” - 68 %. Gorzej wypadli z kolei uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej, a także Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych Stylizacji i Usług – tu zdawalność jest poniżej 50 %.
W tym roku do matur w radomskich szkołach przystąpiło ponad 2500 uczniów. Wynik ogólny jest naprawdę dobry, lepszy niż średnia mazowiecka i średnia krajowa. W Radomiu maturę zdało w sumie ponad 86 % maturzystów, na Mazowszu 80 %, a w kraju 78,5 %.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej