Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Bezpłatny telefon pomocy

sobota, 16 maj 2015 15:48
Dział: Wiadomości
Autor 

0 800. Tak będzie zaczynał się numer bezpłatnej infolinii uruchamianej prze miasto dla potrzebujących.

 

Infolinia ma być czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 21.00. Od 7.30 do 15.30 będzie obsługiwana w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. A po 15.30 do 21.00 w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Pod numerem, który jest jeszcze ustalany z telekomunikacją będzie dyżurował specjalista, który ma udzielić pomocy dzwoniącym z różnorodnymi problemami. - Będzie to między innymi dla rodzin z trudnościami wychowawczymi, dla ofiar przemocy, tych, których dotyka alkoholizm, dla rodziców, którzy mają problemy wychowawcze - wylicza Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia. Dzwoniąc pod ten numer będzie można dowiedzieć się na przykład gdzie iść, żeby uzyskać pomoc. Koszt uruchomienia infolinii na razie nie jest dokładnie znany. Nieznana jest też jej nazwa. O tym zdecyduje ktoś z radomian. - Mamy konkurs na nazwę infolinii. Wysłaliśmy zaproszenia do szkół, ale każdy radomianin może wziąć udział w konkursie. Jest nagroda – to aparat telefoniczny – informuje Anna Białkowska. Zgłoszenia na konkurs są przyjmowane do końca maja. A infolinia w Radomiu ma ruszy w czerwcu. </p

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Podsumowali „500 plus” na Mazowszu

  Blisko 21 tysięcy dzieci i ponad 14 tysięcy rodzin w Radomiu otrzymało wsparcie w ramach programu Rodzina 500 plus od początku jego funkcjonowania. Suma świadczeń wyniosła blisko 244 miliony złotych.

 • Rusza „Niebieski Tydzień”.

  Od poniedziałku w Radomiu trwa „Niebieski Tydzień”. To kampania skierowana głównie do ofiar przemocy domowej. Jednak przypadki przemocy zgłosić może każdy.

 • Szkolą z procedur. I uczą wrażliwości

  M.in. o tym, jak przełożyć suche zapisy ustawowe na rzeczywistą pomoc dla ofiar przemocy domowej – o tym przedstawiciele Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz MOPS-u rozmawiali ze strażnikami miejskimi.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej