Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Milion złotych na organizację Air Show. Kto przyleci?

środa, 28 czerwiec 2017 15:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Około jednego miliona złotych wyniesie wkład miasta w organizację Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017. W pokazach udział weźmie 10 państw.

Radomscy radni poznali podczas ostatniej sesji m.in. program pokazów. O organizacji tegorocznego Air Show mówił pułkownik Kazimierz Dyński, dyrektor Biura Organizacyjnego. Na razie potwierdza się wszystko to, o czym informowaliśmy od kilku tygodni. W Air Show 2017 weźmie udział 10 państw, zarówno w pokazach dynamicznych, jak i na wystawie statycznej. Oprócz tego na lotnisku na Sadkowie zostanie zaprezentowany sprzęt wojsk lądowych Polski i najprawdopodobniej Stanów Zjednoczonych. - Program wydaje się być atrakcyjny interesujący. Można ubolewać nad tym, że nie ma zespołów akrobacyjnych. Ale jeśli soliści dadzą dobry pokaz, to będą to interesujące pokazy lotnicze – mówi Jakub Kowalski, radny Prawa i Sprawiedliwości.
Podczas tegorocznych pokazów nie zobaczymy ani jednego zagranicznego zespołu akrobacyjnego. Podobna sytuacja miała już miejsce podczas Air Show w 2002 roku. Tegoroczne Air Show zostanie zorganizowane w nowej formule. Po raz pierwszy wstęp na pokazy nie będzie biletowany. To zmusza organizatorów do innego finansowania imprezy. Po raz pierwszy miasto będzie musiało ponieść część kosztów organizacji Air Show. Wkład miasta oszacowano na około jednego miliona złotych. - W tej chwili nie mamy odwrotu i ten milion gmina musi wydać. Nadzieje związane z Air Show są bardzo duże. Radom musi ponieść ten koszt i pomóc we współorganizacji imprezy – mówi Wiesław Wędzonka, radny Platformy Obywatelskiej.
Zgodę na finansowy wkład miasta musieli wyrazić radni. I taką zgodą wyrazili. 21 radnych było za, 3 radnych wstrzymało się od głosu. Nikt nie głosował przeciwko. - To są pieniądze na zabezpieczenie usług komunalnych typu transport, parkingi, sprzątanie, wywóz śmieci, zabezpieczenie w wodę, czy sanitariaty. To są także pieniądze na jakąś skromną promocję, produkcję gadżetów reklamowych czy na zwiększenie policyjnych patroli – wyjaśnia Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.
Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017 odbędą się 26 i 27 sierpnia na lotnisku an Sadkowie. Będzie to jedenasta, radomska edycja tej imprezy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej