Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Apetyt na kulturę

sobota, 16 maj 2015 15:38
Dział: Wiadomości
Autor 

W piątek w muzeum we Wsoli rozpoczął się dwudniowy Apetyt na Gombrowicza. Tym razem połączony z nocą muzeów.

 

Pierwszym gościem tegorocznego Apetytu na Gombrowicza był Jakub Pawlak – młody, ale już bardzo utytułowany i często nagradzany kompozytor i pieśniarz. Jakub Pawlak śpiewa teksty poetów – m.in. Miłosza, Wojaczka czy Tuwima. Jak sam mówi – czasem lubi się „zdołować muzycznie”, stąd często są to niełatwe, a na pewno mało optymistyczne utwory. Ale w aranżacjach czuć ironię i dystans. Najważniejsze jest jednak słowo. - Dla mnie poezja jest sensem mojej artystycznej drogi. Gdyby nie ona, to nie wiem jakbym się odnajdował muzycznie, w dziedzinie własnej prezentacji - mówi Jakub Pawlak. Może nie najczęstszym, ale ważnym motywem są... anioły. O nich także lubi śpiewać Jakub Pawlak. - Anioł to istota pół ludzka, pół niebiańska, jest takim łącznikiem pomiędzy tym co ziemskie, a tym co wyżej. To bardzo zagadkowa postać i być może dlatego tak mi się podoba – wyjaśnia Jakub Pawlak. Ciąg dalszy Apetytu na Gombrowicza – dziś, czyli w sobotę. W programie Grażyna Łobaszewska, monodram i oglądnie nowych nabytków muzeum.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Muzeum Gombrowicza rozpoczęło Noc Muzeów

  Dlaczego Radom nie jest poematem nawet o poranku? Odpowiedź poznali goście muzeum we Wsoli. Nic dziwnego, odbyła się tam przecież Gombrowiczowska Noc Muzeów.

 • Piękne melodie i warsztatowy kunszt. Mikromusic we Wsoli

  Piękne melodie i warsztatowy kunszt. Mikromusic we Wsoli

 • Koncert jazzowy u Gombrowicza

  Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na ostatnie już w tym roku wydarzenie kulturalne. Po serii spotkań literackich, teraz proponuje koncert jazzowy.

 • Stolik Witolda Gombrowicza stanie w grudniu

  Pod koniec roku – jak deklaruje magistrat – pojawi się na Placu Konstytucji 3 Maja stolik Witolda Gombrowicza. Rzeźbę autorstwa Sławomira Micka z Kielc wykona odlewnia z Gliwic.

   

   

  Będzie to druga rzeźba stolik, która stanie w centrum miasta, obok kościoła Garnizonowego. Od roku na Placu Konstytucji 3 Maja stoi rzeźba profesora Leszka Kołakowskiego. Autorem rzeźby jest Sławomir Micek z Kielc, który wygrał konkurs ogłoszony przez radomski magistrat. - Artysta przekazał do odlewu model. W tej chwili odlew wchodzi w fazę produkcji. - mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
  Odlew wykona odlewnia z Gliwic. - Założony pierwotnie termin na zakończenie inwestycji to 29 grudnia. Wtedy stolik Witolda Gombrowicza stanie na Palcu Konstytucji 3 Maja – dodaje wiceprezydent Frysztak.
  Koszt wykonania rzeźby i jej montażu to blisko 110 tysięcy złotych.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej