Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Prezydent Radomia z absolutorium

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 16:41
Dział: Wiadomości
Autor 

 

Rada Miejska udzieliła absolutorium prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu za wykonanie budżetu za rok 2016. Przeciwko udzieleniu absolutorium byli radni Prawa i Sprawiedliwości.

 

Wśród radnych Platformy Obywatelskiej była pełna zgodność co do udzielenia absolutorium prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu. - Zdecydowanie „tak” - mówi Wiesław Wędzonka, radny Platformy Obywatelskiej.

Udzielenie absolutorium prezydentowi poparli także radni Wspólnoty Samorządowej. - Jest coś takiego jak Regionalna Izba Obrachunkowa, która wydała opinie pozytywną. Nie stwierdzono żadnych uchybień. Dlatego radni nie mogą zagłosować przeciw, bo będą mówili wbrew temu co było robione cały rok i co RIO oraz fachowcy ocenili pozytywnie – mówi Ryszard Fałek, radny Wspólnoty Samorządowej.

Przeciwko udzieleniu prezydentowi absolutorium byli radni PiS. PiS krytykuje prezydenta Radosława Witkowskiego między innymi za zasiadanie w radzie nadzorczej jednej ze spółek, pobieranie wysokich ryczałtów na telefon i samochód. Są także zarzuty dotyczące sposobu prowadzenia inwestycji i ogólnie – rządzenia miastem. - Widzimy liczne zaniedbania choćby w kwestiach infrastrukturalnych. Już powoli nie da się tego bronić. Czy to zaniedbania drogowe, czy to w utrzymaniu czystości lub zieleni w naszym mieście, fontanny, które wystartowały pierwszego dnia lata kiedy w innych miastach już dwa miesiące temu. Takich wpadek mógłbym wymieniać całą masę i widać, że resorty odpowiedzialne za inwestycje i za infrastrukturę bardzo kuleją – dodaje Jakub Kowalski, radny PiS.

Za udzieleniem absolutorium prezydentowi Radomia za wykonanie ubiegłorocznego budżetu głosowało 16 radnych. Przeciwko było 10.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jakub Kowalski: "R. Witkowski uruchamia złe emocje"

   

  „Prezydent Radosław Witkowski uruchamia złe emocje dla miasta i radomskiego samorządu” - tak Jakub Kowalski, szef kancelarii Senatu RP komentuje niezadowolenie prezydenta Witkowskiego z decyzji o zwołaniu sesji Rady Miejskiej 10 lutego, podczas której radni będą głosować wygaszenie mandatu prezydenta Radomia. Minister Jakub Kowalski był gościem programu „Kelles-Krauza 13” TV Dami.
 • Absolutorium dla prezydenta Radomia

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski otrzymał od Rady Miejskiej absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało siedemnastu radnych, przeciwko było dziewięciu.

 • Budżet wykonany. Będzie absolutorium?

  Większe dochody, mniejszy deficyt od planowanego. W przededniu sesji absolutoryjnej władze miasta przedstawiły sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu.

 • Będzie absolutorium dla prezydenta Radomia?

  Radomscy radni już niebawem zdecydują czy udzielić prezydentowi miasta absolutorium. Brak absolutorium może skutkować odwołaniem włodarza miasta. Głosowanie w poniedziałek.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej