Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zadbaj o zdrowie śpiewająco

sobota, 16 maj 2015 15:30
Dział: Wiadomości
Autor 

O zdrowie nie tylko można dbać, ale także o nim śpiewać, po to żeby bardziej dbać. Przekonywali o tym uczestnicy powiatowych eliminacji X Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, zorganizowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

 

Z całego powiatu radomskiego przyjechali do szkoły muzycznej w Radomiu żeby pokazać swój talent wokalny. Pokazali także, że o zdrowie można dbać śpiewająco. – Żeby dzieci dużo nie jadły chipsów ani batonów tylko zdrowe rzeczy – mówi Paulina Dziłkowska z Polan koło Wierzbicy. O zdrowiu mówi się bardzo dużo, ale specjaliści podkreślają, że nie zawsze uświadamiany sobie jak prowadzić zdrowy styl życia. Chodzi m.in. o ruch czy właściwe nawyki żywieniowe. – Chcemy uświadomić dzieciom, młodzieży, wszystkim co robić żeby być zdrowym. Żeby jak najrzadziej korzystać z pomocy lekarskiej – mówi Lucyna Wiśniewska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu. W eliminacjach powiatowych do X Festiwalu Piosenki o Zdrowiu wzięły udział 22 zespoły ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu radomskiego. 15 czerwca w Siedlcach odbędzie się etap wojewódzki festiwalu.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej