Dzisiaj jest: 29 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Bądź uprzejmym kierowcą. Nagrody za kulturę na drodze

sobota, 24 czerwiec 2017 14:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Kilkanaście osób nagrodzili organizatorzy akcji „Jestem uprzejmym kierowcą”. Akcja ma promować kulturalne i uprzejme zachowania na drodze.

 

Akcję „Jestem uprzejmym kierowcą” podsumowano w komendzie miejskiej policji w Radomiu. Tym najbardziej uprzejmym na drodze wręczone zostały dyplomy i nagrody. Pytanie: co to znaczy być uprzejmym kierowcą? - Uprzejmy kierowca obserwując to, co dzieje się na ulicy zwolni chociażby po to, żeby ktoś mógł z podporządkowanej ulicy włączyć się do ruchu. Dzięki temu powoduje zmniejszenie korków na terenie miasta – mówi Jarosław Kowalik z Radomskiego Samorządu Obywatelskiego, współorganizator akcji.

Bo, jak przekonują organizatorzy, uprzejmość na drodze poprawia także płynność ruchu. Uprzejmi kierowcy wpuszczają „na suwak”, nie blokują lewoskrętu, pomagają innym włączyć się do ruchu. Czyli - ułatwiają innym życie. Co nie jest takie częste, o czym przekonuje Dariusz Kulik, jeden z nagrodzonych kierowców. - U nas jeszcze dużo brakuje ludziom, żeby płynniej jeździć. Jak czasami wyjeżdżam z firmy, to przejechanie na drugą stronę ulicy graniczy z cudem – mówi Dariusz Kulik.

Zatem warto myśleć o innych. Zresztą pośpiech po pierwsze jest złym doradcą, zwłaszcza na drodze, po drugie ten pośpiech wcale nie pomaga. - Naprawdę warto zwolnić. Bo zauważmy jedną rzecz: nawet jeśli w jednym miejscu przyspieszymy, to w innym i tak się zatrzymamy. Są światła, są przejścia dla pieszych, są sytuacje, które zmuszają nas do zatrzymania. Więc i tak stoimy. Pomóżmy sobie pomagając innym – mówi asp. Norbert Cibor z wydziału ruchu drogowego radomskiej policji.

W tej edycji główne nagrody odebrali Ewelina Kucharska oraz Jarosław Orczykowski.

Akcja „Jestem uprzejmym kierowcą” promuje bezpieczną jazdę i kulturalne zachowania na drodze. Prowadzona jest od ubiegłego roku. Co jakiś czas specjalne patrole nagradzają na drogach tych, którzy byli uprzejmi wobec innych. Jej organizatorami są Radomski Samorząd Obywatelski, Komenda Miejska Policji oraz portal radom.moto.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W niedzielę zagrzmią radomskie armaty

  W niedzielę 27 maja z okazji 513 rocznicy uchwalenia w Radomiu Konstytucji Nihil Novi, ponownie zagrzmią radomskie armaty, stojące przy ulicy Wałowej. Strzały z armat będą częścią pikniku historycznego, który odbędzie na skwerze Unii Polsko-Wileńskiej.

 • Tragiczny majowy tydzień na drogach Mazowsza

  5 osób zabitych w ponad 70 wypadkach drogowych. Ponad 170 zatrzymanych pijanych kierowców. To bilans pierwszego majowego tygodnia na drogach województwa mazowieckiego.

 • Trwa policyjna akcja „majowy weekend”

  Od minionego piątko trwa policyjna akcja „majowy weekend”. Na drogach powiatu radomskiego i Mazowsza, pojawiło się więcej oznakowanych i nieoznakowanych policyjnych patroli.

 • Przerażające statystyki. Policja przestrzega i apeluje

  6 osób zginęło a 19 odniosło obrażenia w wypadkach z udziałem pieszych, do których doszło w województwie mazowieckim w ciągu pierwszych trzech tygodni stycznia. Policja apeluje do kierowców i do pieszych: zachowajcie ostrożność.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej