Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Radomskie fontanny ponownie działają

czwartek, 22 czerwiec 2017 16:14
Dział: Wiadomości
Autor 

Fontanny u zbiegu ulic Żeromskiego i Focha zostały uruchomione po awarii, do której doszło kilka miesięcy temu. Uszkodzeniu uległa część pomp i dysz. Usterki zostały usunięte w ramach gwarancji.

 


Fontanny zostały wyłączone na okres jesienno-zimowy. W tym roku podczas przeglądu technicznego przed okresem wiosenno-letnim okazało się, że nie działa część dysz. - Fontanny funkcjonują już prawie 4 lata. Nastąpiło naturalne zużycie niektórych elementów. Mówimy o łożyskach w pompach czy dyszach. Mamy podejrzenia, że uszkodzenia mogły nastąpić także w trakcie użytkowania – mówi Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor wydziału inwestycji urzędu miejskiego w Radomiu.
Wydział zgłosił awarię wykonawcy fontann, firmie Flisbud z Janowa Lubelskiego. Ta naprawiła fontanny w ramach gwarancji. - Dziś zostały uruchomione fontanny po drobnych usterkach, które wyszły podczas przeglądu wiosennego – dodaje Eugeniusz Kaczmarek.
Radomskie fontanny w obecnym kształcie zostały oddane do użytku w 2013 roku. Budowa kosztowała ponad 4,5 miliona złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Gotowi na nowy rok szkolny

    Przed nowym rokiem szkolnym Urząd Miejski skontrolował realizację inwestycji w oświacie. W ponad 90% przedszkoli i szkół budowy i remonty już się zakończyły.

  • 8 propozycji na ławeczkę prof. L. Kołakowskiego

    8 projektów wpłynęło na konkurs dotyczący opracowania koncepcji ławeczki profesora Leszka Kołakowskiego. Pomnik - ławeczka ma stanąć na Placu Konstytucji 3 maja.

  • Restauracja w pałacyku przy fontannach

    Hotel i restauracje znajdą się w zabytkowym pałacyku dawnego Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego, czyli w budynku przy fontannach na ul. Żeromskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej