Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

9 kandydatów na dyrektora radomskiej orkiestry

wtorek, 20 czerwiec 2017 15:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Oferty z Warszawy, Łodzi, ale i z Radomia wpłynęły na konkurs na dyrektora Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Pod koniec czerwca odbędą się rozmowy kwalifikacyjne.

9 ofert wpłynęło na konkurs na dyrektora Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Jak informuje Sebastian Równy, dyrektor wydziału kultury w magistracie, to oferty z całej Polski. Są też aplikacje z Radomia. - Są na kopertach adresy z Gdańska, Łodzi, Warszawy. Myślę, że to przyzwoita ilość, bo to trudna funkcja. Nie spodziewaliśmy się, że będzie kilkadziesiąt ofert – dodaje.

Więcej szczegółów na temat kandydatów dyrektor Równy nie zdradza. Jak informuje, jutro nastąpi otwarcie kopert z aplikacjami. Na 29 czerwca zaplanowano rozmowy kwalifikacyjne. Oceniany będzie przede wszystkim plan działalności orkiestry, opracowany przez kandydata. Ważne, żeby był to plan z gwarancją wykonania – mówi Sebastian Równy. - Myślę, że kandydat musi mieć doświadczenie w organizacji instytucji chociażby podobnej do orkiestry – twierdzi.

Radomska Orkiestra Kameralna funkcjonuje w mieście od 10 lat. Od początku jej dyrektorem naczelnym i artystycznym jest Maciej Żółtowski, który na razie oficjalnie nie komentuje tematu konkursu. Oficjalnie też nie informuje czy zdecydował się złożyć aplikację. Orkiestra jest instytucją miejską. Dyrektor wydziału kultury bardzo dobrze ocenia 10 lat działalności zespołu, ale też dodaje, że potrzebne są zmiany. - Myślę, że orkiestrze potrzeba oddechu, ale z zachowaniem osiągnięć. Jeśli chodzi o zmiany, to trzeba poprawić promocję, orkiestra powinna zacząć bardziej wychodzić do mieszkańców, być bardziej zauważalna w Polsce – mówi Sebastian Równy.

Dyrektor orkiestry ma zostać wyłoniony w ciągu tygodnia, licząc od dnia rozmów kwalifikacyjnych, czyli na początku lipca. Rozmowy z kandydatami przeprowadzi powołana do tego komisja, w składzie której znajdą się miedzy innymi: wiceprezydent Radomia Karol Semik, dyrektor wydziału kultury Sebastian Równy, prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków prof. Ryszard Cieśla i Barbara Piotrowska, która jest muzykiem orkiestry i jednocześnie przedstawicielką związków zawodowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Walentynki z Radomską Orkiestrą Kameralną

  Radomska Orkiestra Kameralna zaprosiła radomian na walentynkowy wieczór. W programie koncertu znalazły się muzyka celtycka i taneczne pokazy.

 • Romantyczny koncert i promocja książki w sobotę

  Klasycznie o miłości. Tak w skrócie można opisać najbliższy koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Będzie romantycznie, a w przerwie koncertu odbędzie się promocja wydawnictwa opowiadającego o historii orkiestr radomskich.

 • Prof. Penderecki w Radomiu. Jutro finał Arboretum

  Sześć utworów wykona podczas jutrzejszego finału konkursu Arboretum Radomska Orkiestra Kameralna. Zwycięzcę wybierze prof. Krzysztof Penderecki. Ale i publiczność będzie miała swój głos.

   

   

  W radomskiej szkole muzycznej trwają przygotowania do finału Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego K. Pendereckiego „Arboretum”. Finał już jutro. Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Dawida Runtza wykona sześć kompozycji. - Każdy z tych utworów wymaga od orkiestry pełnego zaangażowania, od każdego z muzyków wysokich umiejętności technicznych. Są to utwory niezwykle trudne - mówi
  Dawid Runtz, dyrygent.

  Są to utwory wybrane przez jury I etapu za wszystkich zgłoszeń nadesłanych na konkurs, czyli spośród 110 partytur. - Są bardzo ciekawe fragmenty np. w jednym będziemy mogli usłyszeć fragment chorału Mikołaja z Radomia. Myślę że to będzie bardzo interesujące dla publiczności – dodaje Dawid Runtz.

  Zwycięzcę wybierze profesor Krzysztof Penderecki. Dla laureata przewidziano nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych. Zostanie przyznana także nagroda publiczności. Finał międzynarodowego konkursu Arboretum z udziałem prof. Pendereckiego odbędzie się w sali koncertowej szkoły muzycznej. Początek godz. 18.00.

   

 • Muzyczne „Kolory jesieni”

  Ma być paletą wszystkich barw kojarzących się z jesienią. Mowa o najbliższym koncercie Radomskiej Orkiestry Kameralnej, który zatytułowano „Kolory jesieni”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej