Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Leszek Ruszczyk niepokoi się o Air Show i Fabrykę Broni

poniedziałek, 19 czerwiec 2017 16:42
Dział: Wiadomości
Autor 

Leszek Ruszczyk, poseł PO jest zaniepokojony stanem przygotowań do tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017 oraz konfliktem na linii pracownicy - zarząd w Fabryce Broni

 

 

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017 mają się odbyć w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie. Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zadeklarował, że pokazy będą międzynarodowe, a wstęp na nie będzie bezpłatny. Ale stanem przygotowań do sierpniowej imprezy jest zaniepokojony radomski poseł Platformy Obywatelskiej Leszek Ruszczyk, który chce zapytać ministra Macierewicza dlaczego miasto musi płacić za współorganizację Air Show. - Złożę również prośbę o podpisanie umowy na organizację tegorocznego Air Show. Ta umowa nadal nie jest zawarta. To, co robiliśmy w poprzednich edycjach przez wiele miesięcy, teraz mamy zrobić w zaledwie dwa – mówi Leszek Ruszczyk, poseł Platformy Obywatelskiej.
Poseł zaniepokojony jest także konfliktem na linii pracownicy - zarząd w radomskiej Fabryce Broni. Chodzi i zwolnienie dwóch doświadczonych pracowników, w tym kierownika Działu Handlu i Marketingu. - Skieruję interpelację do ministra obrony narodowej z pytaniem co z kontraktem na zakup broni dla wojska, produkowanej w Radomiu. Będę pytał także czy zwolnienia pracowników z działu sprzedażny nie zachwieją rynkiem zbytu Fabryki Broni – dodaje poseł Leszek Ruszczyk.
Kolejną kwestią, o którą poseł Leszek Ruszczyk chce zapytać ministra obrony narodowej są plany rozbudowy Fabryki Broni.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej