Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Policjant z Radomia najlepszy na Mazowszu

piątek, 16 czerwiec 2017 15:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Sierżant sztabowy Karol Głogowski z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zwyciężył w mazowieckich eliminacjach ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.

 

W eliminacjach, które odbyły się w Radomiu wzięło udział 29 policjantów. To byli najlepsi z najlepszych, bo to zwycięzcy eliminacji powiatowych. W Radomiu stanęli do rywalizacji w eliminacjach mazowieckich. - Wiedza i umiejętności z zachowania się w każdej trudnej sytuacji na drodze. Doskonalimy te umiejętności w takich warsztatach w komendach powiatowych i na dodatkowych kursach w Legionowie. Ale takie zawody jak te w Radomiu są także doskonałą okazją, żeby doskonalić te umiejętności – mówi inspektor Marek Świszcz, zastępca komendanta mazowieckiego policji. Oprócz konkurencji sprawdzających wiedzę teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego czy kodeksu wykroczeń, uczestnicy eliminacji musieli także wykazać się sprawnością podczas jazdy motocyklem i samochodem. Dla wielu policjantów właśnie te konkurencje były najtrudniejsze. - Dla mnie jazda motocyklem. W pracy dużo jeździmy motocyklami i kochamy te maszyny. Ale podczas eliminacji pojawił się duży stras związany z obawami, żeby nie popełnić błędu, żeby nie przewrócić motocykla i nie nałapać punktów karnych – mówi młodszy aspirant Daniel Piotrowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Najbardziej widowiskową konkurencją było kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu z wyłączoną sygnalizacją świetlną. Ta konkurencja odbyła się na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Chrobrego. Umiejętność kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu jest niezbędna w wyszkoleniu policjanta „drogówki”. Niestety umiejętność czytania przez kierowców poleceń przekazywanych przez policjanta na skrzyżowaniu, wciąż pozostawia wiele do życzenia. - Kierowcy widząc policjanta kierującego ruchem nie wiedzą co robić. Mało który kierowca wie jakie komendy wydaje policjant i jak się trzeba zachować – mówi młodszy aspirant Daniel Piotrowski. Po całodniowych zmaganiach okazało się, że najwięcej punktów zgromadził sierżant sztabowy Karol Głogowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. - W konkursie uczestniczyli sami najlepsi policjanci z naszego garnizonu. Poprzeczka była zawieszona wysoko i trzeba było wykazać się dużymi umiejętnościami w teorii i w praktyce – mówi sierżant sztabowy Karol Głogowski z WRD KMP w Radomiu. W służbie policjanta drogówki liczy się nie tylko znajomość przepisów ruchu drogowego czy umiejętność jazdy motocyklem i kierowania ruchem na skrzyżowaniach. - Najpierw trzeba być człowiekiem. Nie utrudniać. Ale też nie możemy pozwolić na to, żeby kierowcy robili co chcą – tłumaczy sierżant sztabowy Karol Głogowski. Drugie miejsce w mazowieckich eliminacjach konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” zajął młodszy aspirant Daniel Piotrowski z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, a trzecie młodszy aspirant Paweł Olkowicz z Garwolina. Finał konkursu odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Tragiczny majowy tydzień na drogach Mazowsza

  5 osób zabitych w ponad 70 wypadkach drogowych. Ponad 170 zatrzymanych pijanych kierowców. To bilans pierwszego majowego tygodnia na drogach województwa mazowieckiego.

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Trwa policyjna akcja „majowy weekend”

  Od minionego piątko trwa policyjna akcja „majowy weekend”. Na drogach powiatu radomskiego i Mazowsza, pojawiło się więcej oznakowanych i nieoznakowanych policyjnych patroli.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej