Dzisiaj jest: 1 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz

Kontrowersyjny list radnego PiS. Internauci podzieleni

wtorek, 13 czerwiec 2017 17:05
Dział: Wiadomości
Autor 

Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej napisał list, w którym dziękuje ministrowi obrony narodowej i parlamentarzystom PiS za organizację Air Show 2017. Treść listu podzieliła internatów. Jedni chwalą, inni nazywają autora, mówiąc delikatnie, lizusem.

  

Ludzie listy piszą – śpiewali Skaldowie. Piszą w różnym celu i różnej treści. Dariusz Wójcik, przewodniczący rady Miejskiej i radny PiS, napisał w poniedziałek do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Charakter listu krótko ocenia Robert Mordak, poseł Kukiz'15. - Pan Dariusz Wójcik napisał piękny list. Powiedziałbym, że napisał takiego pięknego lizaka – mówi Robert Mordak, poseł Kukiz'15.

 

Dariusz Wójcik dziękuje ministrowi Macierewiczowi i radomskim parlamentarzystom PiS za zaangażowanie się w organizację tegorocznej edycji Air Show: „To dzięki ich wysiłkowi – czytamy m.in. w liście - wytrwałości i operatywności mieszkańcy Radomia, a także sympatycy lotnictwa w ostatni weekend sierpnia będą mogli uczestniczyć w dwudniowej i zarazem bezpłatnej imprezie.” - W poprzedniej kadencji kiedy parlamentarzyści PO coś dobrego zrobili, to potrafiliśmy im podziękować. Wielokrotnie Andrzej Kosztowniak dziękował z mównicy pani premier Ewie Kopacz – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

Jak mówi Dariusz Wójcik, napisanie listu to wyłącznie jego inicjatywa. -
Tylko i wyłącznie moja inicjatywa. Została odebrana pozytywnie. Mam dużo wpisów na moim profilu na Facebooku, mam dużo SMS-ów, że fajnie, że coś takiego zrobiłem, że pokazałem, że minister obrony narodowej, który jest najlepszym ministrem obrony jaki do tej pory był, jest przychylnie nastawiony do naszego miasta – dodaje Dariusz Wójcik.

List przewodniczącego Rady Miejskiej podzielił internautów. Obok pozytywnych komentarzy są także bardzo niepochlebne. Zdarzyły się obraźliwe wpisy, a jeden z internautów posunął się do oskarżenia przewodniczącego o współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą. W sprawie tego wpisu Dariusz Wójcik złożył już doniesienie do prokuratury. Poziom dyskusji obrazuje, jak skrajne opinie wywołało pismo przewodniczącego.

Szef kancelarii prezydenta Radomia jest zdania, że to, co zrobił Dariusz Wójcik to upolitycznienie idei pokazów. - To nie czas na polityczną grę wokół Air Show. To jest czas ciężkiej pracy żeby w krótkim czasie przygotować tę imprezę jak najlepiej. Wtedy kiedy potrzebowaliśmy politycznego wsparcia, kiedy Air Show wisiało na włosku, to tego wsparcia nie czuliśmy. Dlatego dzisiaj zostawmy politykę na boku i zajmiemy się ciężką pracą – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

Ton pisma i jego treść krytykuje także Wisław Wędzonka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. - Pan przewodniczący raczył minąć się z prawdą. Nie wiem po co ten list był mu potrzebny. Może żeby być dalej przewodniczącym lub żeby być przewodniczącym PiS w Radomiu. Wybrał taką drogę komunikacji i taka droga została opublikowana – mówi
Wiesław Wędzonka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

List Dariusza Wójcika krytykuje także część członków radomskiego PiS. Ale nie chcą o tym mówić przed kamerą TV Dami.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poseł Mordak zaniepokojony stanem składowiska śmieci w Radomiu

  Sprawą płonącego składowiska śmieci w Radomiu, zajął się także radomski poseł Kukiz'15 Robert Mordak. Zorganizował w tym temacie nawet konferencję prasową. I zaprosił na nią ekspertów ze Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.

 • Radom uczci wstąpienia Polski do UE

  Rozdawanie biało-czerwonych flag, konkursy i wspólne odśpiewanie „Ody do radości” - tak w Radomiu we wtorek 1 maja zostanie uczczone nie Święto Pracy, a 14 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • Dariusz Wójcik o sesji: to była ustawka prezydenta

  „To była ustawka prezydenta i nigdy więcej na to nie pozwolę” - tak wydarzenia podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, komentuje Dariusz Wójcik, przewodniczący rady. To co wydarzyło na sesji – jak tłumaczy Dariusz Wójcik – w złym świetle stawia radnych i miasto.

 • D. Wójcik: „Prezydent wprowadza mieszkańców w błąd”

  Prezydent Radosław Witkowski chce rozmawiać w poniedziałek o budżecie miasta z przewodniczącymi klubów w radzie miejskiej. Tymczasem Dariusz Wójcik, przewodniczący rady uważa, że prezydent Radomia wprowadza mieszkańców w błąd odnośnie budżetu miasta.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej