Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Ponad 2700 złotych stypendium. Można składać wnioski

wtorek, 13 czerwiec 2017 16:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Rozpoczął się nabór wniosków o stypendium fundacji Polish Orphans Charity. To stypendium artystyczne przyznawane dzieciom i młodzieży znajdującym się w trudniejszej sytuacji rodzinnej.

Stypendia kanadyjskiej fundacji Polish Orphans Charity przyznane zostaną po raz jedenasty. Jak podkreśla Krzysztof Gajewski, przedstawiciel fundacji, to specyficzne stypendium. Bo dla kapituły nie są ważne osiągnięcia stypendysty. Chodzi o to, aby pomóc utalentowanym dzieciom na początku ich drogi artystycznej. - Nam bardzo zależy na tym, aby te pieniądze trafiły do dzieci, którym naprawdę są potrzebne. Te pieniądze mają pomóc dziecku w rozwoju artystycznym, na początku, żeby wyrównać szanse, których bardzo często dziecko zostało pozbawione przez los – mówi Krzysztof Gajewski.

W tym roku do Radomia na stypendia trafiło nieco ponad 41 tysięcy złotych. Fundacja przyzna u nas 15 stypendiów, każde w wysokości 2751 zł. netto na dziecko. - Podkreślam to zawsze, że my stypendia wypłacamy netto, czyli nasz partner, Urząd Miejski pokrywa podatki. To bardzo ważne, bo dziecko ma do dyspozycji 100% pieniędzy, jakie fundacja przekazuje – mówi Krzysztof Gajewski.

Co roku Fundacja przekazuje do Radomia na stypendia ok 20 – 25 tysięcy dolarów kanadyjskich do Radomia. Radom był pierwszym miastem w Polsce, z którym taka współpraca została zawarta. Teraz jest już szersza, bo z pomocy Fundacji korzysta także Wrocław, Warszawa, a także inne kraje, w tym Czechy, Słowacja, Dominikana. - Wnioski można składać do 30 czerwca w sekretariacie wydziału edukacji, pokój 268 po uprzednim sprawdzeniu ich w pokoju 271. Te wnioski można poprać ze strony urzędu miejskiego, BIP, zakładka załatw sprawę / stypendia. Potrzebne jest zaświadczenie z MOPS o pobieranych tam świadczeniach – mówi Izabela Kamińska z wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego.

Koordynatorzy proszą o staranne wypełnianie wniosków.

Dzięki współpracy z kanadyjską fundacją Polish Orphans Charity pojawiają się także nowe możliwości dla samego Radomia. Konsul Polski w Toronto zaproponował znalezienie dla Radomia miasta partnerskiego w metropolii Toronto. Obecnie z kanadą współpracują tylko dwa polskie miasta, jednym z nich jest Warszawa. Drugą inicjatywą jest transport zabawek zebranych przez polonijnych harcerzy w Toronto, który niebawem trafi do Polski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Stypendia Polish Orphans Charity już po raz ostatni

  Do 30 czerwca Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego przyjmuje wnioski o przyznanie stypendium fundacji Polish Orphans Charity. Będzie to ostatnia edycja stypendiów bowiem fundacja Polish Orphans Charity kończy w tym roku działalność w Polsce

 • Stypenia po raz ostatni

  Już po raz 12-ty Fundacja Polish Orphans Charity wręczy w Radomiu stypendia dla dzieci uzdolnionych artystycznie. Wręczenie stypendiów odbędzie się 24 października. Ale będzie to ostatnia edycja stypendiów fundowanych przez Polish Orphans Charity.

 • Superkasa dla gwiazdorów

  Miasto daje pieniądze na stypendia sportowców, ale komu ile się należy w drużynie decyduje klub. Stąd płacowe kominy i kontrowersje wokół stawek. Dla kibiców to często niezrozumiała sprawa.

 • 10 lat Polish Orphans Charity

  Trwają obchody jubileuszu fundacji Polish Orphans Charity. W szkole muzycznej odbył się koncert stypendystów fundacji. Otwarta została tam także wystawa stypendystów. Dziś natomiast Radom odwiedził Ambasador Kanady.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej