Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Trwają przygotowania do Air Show

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 16:09
Dział: Wiadomości
Autor 

Około 1 mln złotych będzie kosztowała miasto współorganizacja Air Show 2017. Pokazy odbędą się pod koniec sierpnia. Miasto i wojsko przygotowują się na przyjazd tłumów miłośników lotnictwa.

W poniedziałek rano odbyło się spotkanie robocze prezydenta Radosława Witkowskiego z radomskimi radnymi oraz przedstawicielami spółek miejskich. Ustalono, że współorganizacja tegorocznego Air Show kosztować będzie miasto około jednego miliona złotych. - W miniony piątek w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych została nam zaprezentowana decyzja ministra obrony narodowej dotycząca organizacji dwudniowych międzynarodowy pokazów. Będą to pokazy organizowane w nowej formule, ponieważ będą niebiletowane. Pojawiła się propozycja, żeby miasto pokryło część kosztów, czyli tych usług komunalnych, które w poprzednich edycjach Air Show były refundowane przez stronę wojskową – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

Chodzi o wywóz śmieci, zapewnienie toalet, zapewnienie komunikacji miejskiej oraz organizację na terenie miasta dodatkowych parkingów samochodowych. - Wojsko spodziewa się przynajmniej takiej samej liczby widzów jak to miało miejsce dwa lata temu. To wszystko co dotyczy terenu lotniska leży po stronie wojska. Wpuszczanie widzów, mimo że pokazy będą niebiletowane, odbywać się będzie podobnie jak w latach poprzednich czyli kołowrotki i kontrola osobista na wejściu. To jest poważna impreza masowa i dlatego nie może to wyglądać inaczej – tłumaczy Mateusz Tyczyński.

Jak mówi dyrektor kancelarii prezydenta Radomia, parkingi przygotowane na Air Show będą płatne. Natomiast nie zapadła jeszcze decyzja czy dojazd autobusami komunikacji miejskiej na lotnisko na Sadkowie będzie bezpłatny. Ale taka opcja jest również brana pod uwagę.

Tymczasem trwa ustalanie terminu kolejnej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, na którą już zostali zaproszeni przedstawiciele Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i Ministerstwa Obrony Narodowej.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej