Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Czołowi politycy PSL w Radomiu na święcie ludowym

sobota, 10 czerwiec 2017 14:21
Dział: Wiadomości
Autor 

Żyjemy w czasach, w których prawo zastępuje się bezprawiem. To czasy kryzysu moralnego i etycznego. W tej sytuacji nie powinniśmy siedzieć cicho – mówił Józef Bakuła, szef radomskiego PSL podczas Święta Ludowego.

 

Święto Ludowej jest obchodzone od 1903 roku. Ale to, w Radomiu, miało wymiar szczególny. Bo, podobnie jak inne ugrupowania, PSL też zwiera szyki przed nadchodzącymi wyborami.
W najbliższych wyborach PSL chciałby wprowadzić do rady miejskiej w Radomiu przynajmniej 2 osoby. Ale partia ma w mieście słabe notowania. W dużym stopniu to wynik tego, że Radomianie nie są zadowoleni ze sposobu, w jaki unijne pieniądze dzieli marszałek Mazowsza, Adam Struzik. Być może stąd częstsze ostatnio wizyty marszałka. Ale zdaniem samych działaczy spadek poparcia ludowców w Radomiu zaczął się od momentu, w którym do PSL zaczęli wchodzić ludzie niezwiązani z myślą ludową. To nie dało dobrego efektu. Stąd teraz potrzeba bardziej intensywnych działań. Obecny szef radomskiego PSL, Józef Bakuła, nie przebiera w słowach: podczas swojego wystąpienia mówił m.in. o tym, że żyjemy w czasach, w których prawo zastępuje się bezprawiem, a szacunek dla obywatela znika, w czasach kryzysu moralnego i etycznego, a podstawowym narzędziem władzy jest kłamstwo, oszczerstwo, manipulacja. I że w tej sytuacji PSL nie powinien siedzieć cicho.
W obchodach Święta Ludowego w Radomiu wzięli udział m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz, poseł do parlamentu EU Jarosław Kalinowski, poseł Mirosław Maliszewski oraz marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zainwestują w rozwój szkół zawodowych

  Prawie 16 milionów złotych otrzyma blisko 30 szkól zawodowych z Radomia i powiatu radomskiego na staże i praktyki oraz na wyposażenie pracowni i atrakcyjne zajęcia lekcyjne. Wszystko w ramach mazowieckiego programu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

 • Policjant pierwszego kontaktu

  Starszy sierżant Przemysław Kowalczyk z komisariatu na Prędocinku, został Dzielnicowym Roku 2017 w Radomiu. To prestiżowy tytuł podkreślają policjanci. Świadczy o zaufaniu mieszkańców do danego funkcjonariusza.

 • 11 milionów na drogi

  Kolejne pieniądze z samorządu województwa mazowieckiego na powiatowe drogi. 11 milionów trafi w okolice Mszczonowa.

 • PSL: szykujemy się do wyborów, rozważamy różne scenariusze

  PSL idzie do wyborów samorządowych pod własnym szyldem, zwłaszcza w wyborach do sejmików. W Radomiu nie wyklucza koalicji z organizacjami niepartyjnymi.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej