Dzisiaj jest: 5 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Igor, Placyd, Apolinary

Już 10 państw potwierdziło udział w Air Show 2017

piątek, 09 czerwiec 2017 17:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017 coraz bardziej realne. W Warszawie ustalono nową formułę finansowania imprezy. Udział w tegorocznym Air Show potwierdzili już także Włosi.

 

Rośnie liczba krajów, które będą reprezentowane podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017. Do Polski, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Litwy, Rumunii, Ukrainy, Austrii i Stanów Zjednoczonych dołączyły Włochy. Siły Powietrzne tego kraju proponują przysłanie do Radomia myśliwca Eurofighter. O rodzajach samolotów, które będzie można zobaczyć podczas radomskiego Air Show, mówił w czwartek w Sejmie Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.- Na dziś potwierdzony udział następujących samolotów: Eurofighter, Saab, Su-27, Mig-21, C-27 Spartan, An-26, oraz bombowców amerykańskich B-52 i B-1 – mówi Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej. W piątek w Warszawie w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gościł szef kancelarii prezydenta Radomia Mateusz Tyczyński. Ustalono nowa formułę finansowania sierpniowej imprezy. Strona wojskowa zgodziła się zapłacić za wszystko to, co będzie działo się na lotnisku na Sadkowie plus za przyloty i odloty ekip zagranicznych. Miasto natomiast będzie musiało pokryć koszty usług komunalnych, czyli wywozu śmieci, toalet, parkingów oraz komunikacji miejskiej. Na finansowy udział miasta w Air Show 2017 będzie musiała wyrazić zgodę Rada Miejska. Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017 zaplanowane zostały na 26 i 27 sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej