Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Boiska dla całej dzielnicy

piątek, 09 czerwiec 2017 16:40
Dział: Wiadomości
Autor 

V Liceum Ogólnokształcące im Romualda Traugutta ma nowe obiekty sportowe. Dzięki nim gra w koszykówkę, czy piłkę nożną będzie nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna.

 

Kompleks boisk przy V Liceum Ogólnokształcącym powstał późna jesienią ubiegłego roku. Ale teraz tuż przed wakacjami była dobra okazja do ich oficjalnego otwarcia. Prezydent miasta wykonał pierwszy rzut do kosza, wiceprezydent zademonstrował zagrywkę siatkarską. Ksiądz zadbał o duchową stronę sportu. A potem rozpoczęły się pierwsze zawody. Dla wiceprezydenta Konrada Frysztaka otwarcie boisk miały szczególne znaczenie, bo jest absolwentem właśnie tej szkoły.
- Kiedy uczęszczałem do tej szkoły ten teren wyglądał zupełnie inaczej – wspomina Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Kompleks boisk kosztował 550 tysięcy złotych. Prawie 20 % tej kwoty pokryło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Główne boisko ma charakter wielofunkcyjny. Szkoła ma też boisko do popularnej plażówki. Jest też 60 metrowa bieżnia.
- Długo czekaliśmy na takie obiekty – cieszy się Elżbieta Bartkiewicz, dyrektor V LO.- Mamy jeszcze trochę pracy do wykonania wokół obiektu i przy ogrodzeniu, ale młodzież już może korzystać z boisk.
Boiska mają służyć nie tylko uczniom, ale mieszkańcom całej dzielnicy.

 

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski „Elektronik" będzie miał nowe boisko

  Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, wreszcie będzie miał nowe boisko sportowe. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt budowy to ponad 630 tysięcy złotych.

 • Najpierw hala, teraz boisko

  Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 nie muszą już szukać miejsca do gry w piłkę, czy siatkówkę. Placówka ma własny, nowoczesny kompleks sportowy.

 • Dotacje na szkolne boiska

  Przy trzech radomskich szkołach podstawowych powstaną nowoczesne boiska sportowe. Pieniądze na ich budowę pochodzą z budżetu Radomia i ze środków ministerstwa.

 • Kompleks już otwarty

  Rozpoczął się XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia. W tym roku dominować będzie kultura renesansu. Ale nie zabraknie też muzyki z innych wieków.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej