Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Minister potwierdza: będzie Air Show 2017

czwartek, 08 czerwiec 2017 15:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Minister Antoni Macierewicz potwierdził w Sejmie, że w ostatni weekend sierpnia w Radomiu odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017. Impreza potrwa dwa dni i będzie niebiletowana.

 

 

O to, czy tegoroczne pokazy są zagrożone zapytał w czwartek w Sejmie radomski poseł Platformy Obywatelskiej Leszek Ruszczyk. W odpowiedzi Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej potwierdził, że w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017. - Będzie to wydarzeniu dwudniowe. Będą w nim brały udział liczne ekipy zagraniczne. Co więcej, będzie to także wydarzenie, które po raz pierwszy nie będzie biletowane – mówi Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.
Minister Macierewicz przedstawił także listę państw, które już potwierdziły udział w radomskich pokazach. Razem z Polską jest to 9 krajów. - Są to ekipy Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Litwy, Rumunii, Ukrainy, Austrii oraz Stanów Zjednoczonych – wylicza minister Antoni Macierewicz.
Tymczasem w piątek 9 czerwca w Warszawie odbędzie się spotkanie prezydenta Radosława Witkowskiego z Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Tematem będą sierpniowe pokazy. - Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych zaprasza nas w piątek na rozmowy. Celem spotkania, i to warto podkreślić, będą ustalenia w zakresie organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017 – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2017 zaplanowane zostały na 26 i 27 sierpnia na lotnisku na Sadkowie. Będzie to 11 radomska edycja tej jednej z największych tego typu imprez lotniczych w Europie.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej