Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Miasta idei. Czas na Radom

środa, 07 czerwiec 2017 14:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Czy hasło”Siła w precyzji”dobrze promuje Radom? To tylko jedno z pytań, na które próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy debaty „Miasta idei – Radom”, która odbyła się w siedzibie „Elektrowni”.

Na początek analiza porównywalnych do Radomia miast. Potem poszukiwanie odpowiedzi na pytania o to co wyróżnia nasze miasto. Czy to wydarzenia historyczne, jak na przykład Czerwiec'76, może komfort codziennego życia, czy imprezy kulturalne. Propozycji było wiele. Może dlatego, że udział w debacie wzięli przedstawiciele różnych zawodów
i instytucji. - Podczas warsztatów zderzyły się dwa poglądy. Jeden mówił, że „Siłę w precyzji” warto zachować, ale trzeba ją wprowadzać bardziej konsekwentnie. Według drugiego poglądu hasło trzeba zmienić i zastąpić jej czymś bardziej ludzkim - mówi Katarzyna Ludwińska, redaktor naczelna Gazety Wyborczej w Radomiu.
Podczas warsztatów zebrani wskazali wiele pozytywnych cech Radomia.
- Uznaliśmy, że Radom jest miastem wolnym, posiada dużo zieleni i nie ma w nim takich korków, jak na przykład w Warszawie – podkreśla Katarzyna Ludwińska.
To było pierwsze spotkania pod tytułem”Miasta idei – Radom”. Organizatorzy, czyli Gazeta Wyborcza w Radomiu i Urząd Miejski, mają nadzieję, że nastąpi ciąg dalszy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • „Elektrownia” zaprasza na poranki muzyczne

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza najmłodszych radomian wraz z rodzicami na piąte spotkanie z cyklu „poranki muzyczne”. W trakcie spotkania ich organizator Włodzimierz Izban zapozna dzieci z instrumentami strunowymi, czyli gitarami.

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 • „Międzywartości” Jana Berdyszaka

  „Międzywartości” to tytuł wystawy, która prezentuje twórczość Jana Berdyszaka. Artysta uprawiał różne rodzaje sztuki, od rysunku i malarstwa po rzeźbę i instalacje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej